WRI’den Londra Silah Fuarı’na karşı aktivizmi örgütleme seminerine katılma çağrısı!

Silah ticaretine karşı aktivizmi destekleyen ve aktivizme teşvik eden tüm gün seminer şeklindeki “Savaş Burada Bitiyor” etkinliğinde bize katılın!

Londra, 10 Eylül: Savaş Burada Bitiyor – silah ticareti üzerine halk eğitim günü

Zaman: 10 Eylül, 10:00 – 16:00 | Yer: Londra – The Excel Centre önü, (veya yedek plan olarak ilerde açıklanacak olan başka bir yer seçeneği)

Silah ticaretine karşı aktivizmi destekleyen ve aktivizme teşvik eden tüm gün seminer şeklindeki “Savaş Burada Bitiyor” etkinliğinde bize katılın! Etkinliği Uluslararası Savaş Karşıtları (WRI) ağına üye olan aktivistler düzenleyecekler. Çalışma ortaklarımızdan olan Campaign Against Arms TradePeace Pledge UnionTrident Ploughshares ve The Fellowship of Reconciliation ile birlikte bu seminere ev sahipliği yapıyor olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.

Eylül 2017’de binlerce silah tüccarı Londra’ya gelerek silahlarını dünyanın her yerinden ordulara pazarlayacaklar. DSEI dünyanın en büyük silah fuarlarından birisidir. Doğu Londra’da her iki yılda bir düzenleniyor ve dünyaya ölüm ve yıkım ihraç ediyor.

Ancak silah fuarı nasıl uluslararasıysa, ona karşı direniş de aynı şekilde uluslararası! DSEI’ye karşı Silah Fuarını Durdurun eylem Haftası kapsamında; bazıları DSEI’de pazarlanan silahların etkilerinin en yoğun olduğu yerlerden olmak üzere, WRI dünyanın çeşitli yerlerinden aktivistleri Londra’ya getiriyor. Bu etkinlik; Güney Sudan, Nepal, Almanya, Türkiye ve Güney Kore’nin de içinde bulunduğu dünyanın çeşitli yerlerinden gelen aktivistleri dinleyebilmek için büyük bir fırsat.

Kampanya stratejileri, şiddetsiz direk eylem, yaratıcı kampanyalar ve silahların çatışma bölgelerine akışını sekteye uğratmak için yasal mekanizmaların kullanılmaları üzerine konuşmalar ve atölyeler düzenlenecek. Semineri açık havada DSEI’nin yapıldığı yere yakın bir yerde yapmayı planlıyoruz ancak her ihtimale karşı yedek bir planımız da olacak.

Seminere katılım ücretsiz olacaktır. Destek kampanyamıza bağışta bulunarak bu etkinliğin gerçekleşmesini mümkün kılan herkese teşekkür ederiz.

Facebook etkinliğine buradan ulaşabilirsiniz.
5 Temmuz 2017

Çeviri: VR

Kaynak: WRI

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org