Nuray Aydın

2011, 29 Mayıs Nuray Aydın – Amargi’de düzenlenen panele mektup gönderdi.   Yıllarca uyutmaya çalıştığınız bu halkın,uyuduğunun güvencesiyle ; vatan, millet dediniz, kardeşlik, eşitlik dediniz, hep öldürdünüz, böldünüz, parçaladınız, yaktınız, yok ettiniz. Sizin dilinizden dökülen her sözcük binlerce kez anlam bozukluğuyla canlarımızı yaktı. Artık yeter.. Bu topraklar üzerinde ne kadar sevgi, kardeşlik ve barışa dair duygu, düşünce

2011, 29 Mayıs Nuray Aydın – Amargi’de düzenlenen panele mektup gönderdi.

 

Yıllarca uyutmaya çalıştığınız bu halkın,uyuduğunun güvencesiyle ; vatan, millet dediniz, kardeşlik, eşitlik dediniz, hep öldürdünüz, böldünüz, parçaladınız, yaktınız, yok ettiniz.

Sizin dilinizden dökülen her sözcük binlerce kez anlam bozukluğuyla canlarımızı yaktı. Artık yeter..

Bu topraklar üzerinde ne kadar sevgi, kardeşlik ve barışa dair duygu, düşünce ve bir oluşum varsa, yok etmek için elinizden geleni fazlasıyla yaptınız. yürüttüğünüz iki yüzlü tavrınıza destek medyanızla yalanlarınızı ve gerçek dışı senaryolarınızı insanları uyutmak adına temcit pilavı gibi önümüze atıp durdunuz. İnanılır gibi değilsiniz.

İnsanın şiddet duygusundan ve şiddetten arınmak istemesi özgürlük ve barış ahlakının gerekliliğiyle ilgilidir. Özgürlük ve barış ahlakıyla var olma, insanın şiddetten ve silahtan soğumak, uzak durmak istemesidir.
‘Askerlik eğitimi saldırgan erkeklik kurgulamasına dayanır. Bu kurguda güç, risk, yok edicilik, yenme ve itaat duygusu vardır.
Bunu eleştirmek ve reddetmek suç değildir. ‘’Halkı askerlikten soğutma’’ suçunu düzenleyen m.318; yaşama, düşünce ve vicdan hürriyetinin savunusunu yasaklıyor.
Bütün şiddet biçimlerini ve şiddet organizasyonlarını enine boyuna eleştire bilmeliyiz. Askerlik bir dogma, bir tabudur. Kutsal değildir; dünyevidir, eleştirilebilir, sorgulanabilir ve değiştirilebilir…
Türkiye’de maalesef askerlik hala bir tabu!

Ben, insan ve anne olarak; Bütün şiddet biçimlerini ve şiddet organizasyonlarını kınıyor ve red ediyorum.

Vicdanlarımız uyumuyor..!

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org