Öğretmen Bahadır Grammeşin de asker uğurlamasının kurbanı

Öğretmen Bahadır Grammeşin askere gidecek arkadaşlarını uğurlamak için önceki gün Kadıköy’e geldi. MOBESE görüntülerinde bardan çıkan grubun, ellerindeki demir sopalar, döner bıçağı ve ‘sallama’ tabir edilen bıçaklarla Grammeşin ve arkadaşlarına saldırdığı görülüyor.

Öğretmen Grammeşin’i Öldüren Kişilerin MOBESE Kayıtları Ortaya Çıktı

10 Mayıs 2015 Pazar 18:28
Öğretmen Bahadır Grammeşin’i, önceki gün Kadıköy’de bıçaklayarak öldürüldüğü öne sürülen kişilerin, MOBESE görüntüleri ortaya çıktı.

Kadıköy’de önceki gece bir grup içindeki kadınları taciz eden, gruptakilerin karşı çıkması üzerine demir sopalar ve bıçaklarla saldırıp öğretmen Bahadır Grammeşin’i öldüren ve 4 kişiyi yaralayan kişilerin MOBESE görüntüleri ortaya çıktı.

BARDAN ÇIKIP SALDIRDILAR

Öğretmen Bahadır Grammeşin’in önceki gün Kadıköy’de bıçaklanarak öldürülmesine dair soruşturmada 9 şüpheli gözaltına alındı. Avukatların eriştiği MOBESE görüntülerinde bardan çıkan grubun, ellerindeki demir sopalar, döner bıçağı ve ‘sallama’ tabir edilen bıçaklarla Grammeşin ve arkadaşlarına saldırdığı görülüyor. Olayda Grammeşin’in yanı sıra ikisi bıçakla olmak üzere dört kişi daha yaralandı.

ASKERE GİDECEK ARKADAŞLARINI UĞURLAMAK İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Avukat Sema Özdemir’in verdiği bilgiye göre; 31 yaşındaki Bahadır Grammeşin, askere gidecek arkadaşlarının uğurlamak için önceki gün Kadıköy’e geldi. Bir özel okulda zihinsel engelliler öğretmenliği yapan Grammeşin’in de aralarında bulunduğu 15 kişilik toplulukta yer alan bir grup kadın, bir başka grup tarafından sözlü tacize uğradı. Bunun üzerine iki grup arasında kavga çıktı.

YERE DÜŞTÜKTEN SONRA BIÇAKLANDI

Bu ilk kavganın son bulmasının ardından Grammeşin ve arkadaşları Kadıköy Çarşısı’ndaki Surp Takavor Kilisesi önünde beklerken, Özdemir’in aktardığı MOBESE görüntülerine göre, ellerinde döner bıçağı, sallama ve demir çubuklar olduğu halde bardan çıkan diğer grup tarafından saldırıya uğradı. Özdemir’in aktardığına göre, bir sallama darbesiyle ilkin başından yaralanan Grammeşin, yere düştükten sonra da bıçaklandı.

4 KİŞİ DE YARALANDI

Grammeşin’in yanı sıra arkadaşlarından 19 yaşındaki Çağrı Konca ve 22 yaşındaki Halil Bağrıyanık da bıçak darbeleriyle ağır yaralandı. Ayrıca iki arkadaşları da darp edildi.

9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Olayla ilgili olarak hâlihazırda 9 kişinin gözaltında olduğunu kaydeden Özdemir ilk başta tanık olarak ifadesi alınan bir dövmecinin de teşhis üzerine yakalandığını belirtti. Soruşturmanın halen devam ettiğini anlatan Özdemir, gözaltı süresinin uzatıldığını vurguladı.

“NUH KÖKLÜ GİBİ BİR NEFRET CİNAYETİDİR”

Avukat Özdemir, “Bahadır arkadaşımızın ölümü, aynı gazeteci Nuh Köklü’nün öldürülmesinde olduğu gibi bir nefret cinayetidir. Darbelerle yere düşürüldükten sonra öldürme kastıyla bıçaklanmıştır. Bu da bize göre AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’ın toplumu kutuplaştıran ve esnafı polisliğe soyunduran söylem ve davranışlarının sonucudur” dedi.

CENAZESİ MEMLEKETİ EDİRNE’DE TOPRAĞA VERİLDİ

Grammeşin’in cenazesi memleketi Edirne’ye getirildi. Baba ocağına getirilen cenaze daha sonra Kadı Bedrettin Camii’ne getirildi. Burada kılınan ikindi namazının ardından cenaze toprağa verilmek üzere Buçuktepe Mezarlığı’na götürüldü. Bu arada cenaze namazına Bahadır Grammeşin’in annesi Fatma, babası Arif Grammeşin’nin yanı sıra ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, çok sayıda partili kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.

http://www.haberler.com/ogretmen-grammesin-i-olduren-kisilerin-mobese-7294926-haberi/

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org