Şahin Özbay

2004 04 Ekim-Şahin Özbay-İSTANBUL-14 Mayıs 2005’te reddini tekrarladı. Mehmet Tarhan’ın duruşması sonrası gözaltına alındı ve bırakıldı. “Seçmediğim yerde olmam. Doğdum. Yaşıyorum. Tavrım ve seçimlerim yaşamak ve yaşatmaktan yana. Devlet bana asker olmamı, savaşmayı öğrenmemi dayatıyor. Devlet diye bir şey seçmedim ama var. Var diye dediğini yaparsam, ben ben olmam. Öldürmek ve ölmekten yana olan bir

2004 04 Ekim-Şahin Özbay-İSTANBUL-14 Mayıs 2005’te reddini tekrarladı. Mehmet Tarhan’ın duruşması sonrası gözaltına alındı ve bırakıldı.

“Seçmediğim yerde olmam.
Doğdum. Yaşıyorum. Tavrım ve seçimlerim yaşamak ve yaşatmaktan yana. Devlet bana asker olmamı, savaşmayı öğrenmemi dayatıyor. Devlet diye bir şey seçmedim ama var. Var diye dediğini yaparsam, ben ben olmam. Öldürmek ve ölmekten yana olan bir yapının içerisinde ne asker ne de sivil olarak yer almam. Bana dayatılanları reddediyorum.
Vicdani retçi Mehmet Tarhan’in 28 Nisan’da Sivas’ta yapılan mahkemesinin çıkışında yoklama kaçağı olduğumu söylediklerinde dediklerimi yineliyorum.
Ben kaçak değil vicdani retçiyim. Kaçsam neden burada olayım?” (14 Mayıs 2005 günü yapılan açıklama)

 

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org