Savaş karşıtı 3000 aktivistten Avrupa ülkelerine çağrı: İran karşıtı oturumu boykot edin

Varşova’da 13-14 Şubat’ta düzenlenecek İran karşıtı konferansa karşı çıkan aktivistler, Codepink adlı grup sitesi üzerinden bir kampanya başlatarak, Avrupalı ülkelerden ABD’nin Tahran karşıtı kampanyasına katılmamalarını istediler.

Savaş karşıtı 3000 aktivistten Varşova oturumuna hayır

Jan 17, 2019 18:27 Europe/Istanbul
ABD ve diğer ülkelerde yaşayan savaş karşıtı 3 bin aktivist, bir kampanya imzalayarak, Avrupalı ülkelerden Polonya’da düzenlenecek İran karşıtı oturumu boykot etmelerini istediler.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun Varşova’da 13 ve 14 Şubat tarihlerinde düzenlenecek İran karşıtı konferansa 70 ülkenin katılacağını iddia etmesinin ardından ABD’de ve diğer ülkelerdeki savaş aktivistleri, Codepink adlı savaş karşıtı grup sitesi üzerinden bir kampanya başlatarak, Avrupalı ülkelerden Pompeo’nun Tahran karşıtı kampanyasına katılmamalarını istediler.

Şuana kadar yaklaşık 3 bin aktivistin imzaladığı bu mektupta, “İran ile barış”a vurgu yapılarak, Avrupalı ülkelerden İran karşıtı konferansı boykot etmeleri isteniyor.

Kampanyaya katılanlar, İran ile mücadele yerine ABD’ye nükleer anlaşmaya geri dönmesi için baskı yapılması ve ABD’nin İran’a karşı yıkıcı yaptırımlarının kaldırılması çağrısında bulundular.

Mogherini, Polonya’da düzenlenen İran karşıtı oturuma katılmayacak

Rusya dışişleri bakanı Sergey Lavrov, “Varşova’da yapılması planlanan İran karşıtı oturumun tamamen Amerika’nın emrindeki bir plan olduğunu” söyledi.

Kaynak: Pars Today

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org