Siir’te görevli Kars’lı askerin ‘kalp krizi’ nedeniyle öldüğü iddia edildi

“Neden oldu arkadaşlarımız da aynı şeyi düşünüyor. Herhangi bir vurma yok, kırma yok görünen. Tabi, ama bir adli kayıtlar başladı. Tıbbi olarak otopsi ve adli tıpa gönderildi. İdari olarak zaten bir soruşturma başlattık.”

Kalp krizi sonucu şehit olan askere uğurlama töreni

DHA
01 Aralık 2016
Mehmet Yücel DURAK/SİİRT, (DHA)- SİİRT’in Eruh İlçesi’ne bağlı Bayırdüzü Köyü’nde görevli Piyade Er Şehmuz Karalar, geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı Siirt Devlet Hastanesi’nde 2 gün tedavi gördükten sonra şehit oldu. Şehit Er Karalar’ın cenazesi akşam saatlerinde düzenlenen askeri törenle memleketine uğurlandı.

Eruh ilçesine bağlı Bayırdüzü Köyü’nde vatani görevi yaptığı sırada aniden rahatsızlanan, 3’üncü Tugay Komutanlığı Eruh Bayırdüzü Karakolu’nda görevli Piyade Er Şehmuz Karalar, kaldırıldığı Siirt Devlet Hastanesi’nde 2 gün tedavi görmesine rağmen hayata yenik düştü. Tedavi gördüğü Siirt Devlet Hastanesi’nde bugün şehit olan Piyade Er Şehmus Karalar için kaldırıldığı aynı hastanede uğurlama töreni düzenlendi.

Yapılan resmi törene Vali Mustafa Tutulmaz, 3’üncü Tugay Komutanı Piyade Kurmay Albay Selçuk Yavuz, Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad, Emniyet Müdürü Mustafa Tokyay katıldı.
3’üncü Tugay Komutanı Piyade Kurmay Albay Selçuk Yavuz, konu hakkında Vali Tutulmaz’a bilgi vererek, “Ben olayı aileye anlattım. Çocuğumuz diğer arkadaşlarını ziyaret etmek üzere diğer kağuşa gitmiş o sırada kendisini kötü hissettiği ve midesinin bulandığını söylemiş. Derken orada yığılıyor, yani sandalye üzerinde duramıyor ve yığılıyor. Çocuklar heyecanla komutanlarına söylüyorlar, bildiriyorlar. Ambulansa, oradan hastaneye getiriliyor. Orada komutan söylüyor, ‘kalbi durmuş’ hemen bir masaj ve o esnada beni aradılar. Yaklaşık yarım saat bir uygulamadan sonra hayata dönüyor. Ben de buradan bir helikopter ve bir doktor ile oradaki doktorlar ile hep beraber buraya getirdik. Burada yoğun bakıma alındı ve gece müdahale edildi. Sabah bir kez daha müdahale edildi. Üç kez kalbi durdu. Sonra bir daha da geriye dönemedi. Şimdi tabi bizim içimiz de yanıyor. Neden oldu arkadaşlarımız da aynı şeyi düşünüyor. Herhangi bir vurma yok, kırma yok görünen. Tabi, ama bir adli kayıtlar başladı. Tıbbi olarak otopsi ve adli tıpa gönderildi. İdari olarak zaten bir soruşturma başlattık. Savcılık başlattı, olay yeri inceleme yaptı ve sonuç olarak biz hep beraber, aile bu çocuk neden bu hale geldi? Bakacağız, bulacağız ve aileye söyleyeceğiz” dedi.
Daha sonra şehit naaşının katafalka konulmasıyla başlayan tören, şehidin öz geçmişinin okunmasıyla devam etti. Okunan duaların ardından şehit Piyade Er Şehmus Karalar’ın naaşı, toprağa verilmek üzere memleketi Kars’ın Digor İlçesi’ne uğurlandı.

Kaynak: Hürriyet

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org