SİVİL (Film)

Askerden yeni dönen Emrah, annesiyle birlikte yaşamaktadır. Kimseyle konuşmaz ve tek başına otoban kenarlarında yürür. Çekmecesinde iki mektup saklar.

Askerden yeni dönen Emrah, annesiyle birlikte yaşamaktadır. Kimseyle konuşmaz ve tek başına otoban kenarlarında yürür. Çekmecesinde iki mektup saklar. Birisi eski sevgilisi Sevgi’ye askerdeyken yazdığı mektuptur. Diğeriniyse askerdeyken öldürdüğü gerillanın yanında bulmuştur. Emrah mektuptaki adresten gerillanın sevgilisi Zeynep’in evini bulur. Mektubu bırakır ama kâbuslarından kurtulamaz. Amcası, Emrah’a bir gece güvenliği işi bulur. Bütün bir gece küçük bir odada oturmak zorunda olan Emrah’ın iş yerinde yaşadığı sorunlu zamanlar ve gördüğü kâbuslar kafasının daha da bulanmasına yol açar.

SİVİL | | CIVILIAN | Yönetmen: Levent Çetin / Senarist: Levent Çetin / Görüntü Yönetmeni: Orçun Özkılınç / Oyuncular: Umut Sakallıoglu, Pınar Göktaş, Meltem Savcı, Münibe Millet / Yapımcı: Dilek Aydın / Yapım Şirketi: Plot Film / Türkiye / 2013 / DCP / Renkli / 79´ / Türkçe; İngilizce altyazılı

film.iksv.org

facebook.com/Sivilfilm

 

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org