Soylu: Cumhurbaşkanımız “yastığa başımı koyduğumda bekçi düdüğü duymak istiyorum” dedi, 8 bin bekçi daha alacağız

“Halihazırda 11.382 bekçimiz görevinin başındadır. 10.300 arkadaşımız görevlerine başlayacaktır. Bununla da yetinmiyoruz. Mart başında 8 bin bekçi alımı için de ilana çıkıyoruz”

8 bin bekçi daha alınacak

13 şubat 2019
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Cumhurbaşkanımız ‘Yastığa başımı koyduğumda bekçi düdüğü duymak istiyorum’ diye talimat verdi. Mart başında 8 bin bekçi daha alacağız.’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 8 bin bekçinin daha alınacağını söyledi.

Asayiș Șube Müdürleri toplantısında konuşan Soylu, “Bekçimiz bizim gecedeki gözümüz. Milletimizin huzurunun teminatıdır. Buradan taviz vermemiz eski günlere dönmemiz mümkün değil” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘Yastığa başımı koyduğumda bekçi düdüğü duymak istiyorum’ dediğini hatırlatan Soylu, “2016 yılından itibaren 9 bin 944 yeni bekçimiz göreve başladı. Öncekilerle beraber halihazırda 11 bin 382 bekçimiz görevinin başındadır” dedi.

“Yine halihazırda 8 bin 670 bekçimizin atamaları yapıldı, eğitimleri önümüzdeki hafta sonuna kadar tamamlanıp göreve başlayacaklar” diyen Soylu, “Bin 620 arkadaşımızın da sağlık raporu ve soruşturma süreci devam etmektedir. Neredeyse rakam 10 bin 300’e varmıştır. 10 bin 300 arkadaşımız Allah nasip ederse Türkiye genelinde görevlerine başlayacaktır. Bununla da yetinmiyoruz. İnşallah Mart başında 8 bin bekçi alımı için de bekçi alımında yeniden ilana çıkıyoruz” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Artı Gerçek

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org