Türkiye, Ukrayna’nın 3 bin polisini eğitip silahlandıracak

Ukrayna Devlet Başkanlığı sitesinden yapılan açıklamada, Ukraynalı polislerin iki grup halinde Türkiye’ye gönderileceği belirtilip, “Eğit-donat programı kapsamında Ukrayna polisine silah da sağlanacak” denildi.

Poroşenko, 3 bin polisini Türkiye’ye gönderiyor

24.05.2016
Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko, 3 bin Ukraynalı polisin eğitim için Türkiye’ye gönderileceğini söyledi.

Poroşenko, İstanbul’da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la gerçekleştirdiği görüşmede Ukraynalı polislerin Türkiye’de eğitim alması konusunda anlaştıklarını açıkladı.

Poroşenko Facebook hesabından paylaştığı mesajda “3 bin polis yakında Türkiye’de eğitim alacak. Bu, iki ülkenin polis teşkilatları arasında yapılacak çok etkili bir işbirliği türü” ifadelerini kullandı.

​Ukrayna Devlet Başkanlığı sitesinden yapılan açıklamada da Ukraynalı polislerin iki grup halinde Türkiye’ye gönderileceği belirtilip, “Eğit-donat programı kapsamında Ukrayna polisine silah da sağlanacak” denildi.

https://fr.4everproxy.com/direct/aHR0cDovL3RyLnNwdXRuaWtuZXdzLmNvbS9hdnJ1cGEvMjAxNjA1MjQvMTAyMjkzMTk3Mi9wb3Jvc2Vua28tdHVya2l5ZS1wb2xpcy5odG1s

**

Türkiye ile Ukrayna arasında, vatandaşların seyahatlerinde vizesiz kalış süresinin karşılıklı olarak 60 günden 90 güne çıkarılması konusunda prensipte anlaşmaya varıldığı öğrenildi (Sputniknews) – Okumak için tıklayın

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org