Türkiye, Ukrayna’ya silah gönderebileceğini açıkladı

Kırım Tatar Meclisi’nin eski lideri ve Ukrayna parlamentosu üyesi Mustafa Cemilev, “Ukrayna Savunma Bakanlığı’na üç gün önce Türkiye’nin askeri organlarından gelen bir mektup ilettim. Bu mektupta, (Ukrayna’ya) gerekli askeri ekipmanları göndermeyi değerlendirmeye hazır oldukları yazıyordu” dedi.

‘Türkiye, Ukrayna’ya askeri ekipman gönderebilir’

10.02.2016
Kırım Tatar Meclisi’nin eski lideri ve Ukrayna parlamentosu üyesi Mustafa Cemilev, Türkiye’nin Ukrayna’ya askeri ekipman göndermeyi değerlendireceğini söyledi.

RBK Ukraina haber sitesine konuşan Cemilev, “Ukrayna Savunma Bakanlığı’na üç gün önce Türkiye’nin askeri organlarından gelen bir mektup ilettim. Bu mektupta, (Ukrayna’ya) gerekli askeri ekipmanları göndermeyi değerlendirmeye hazır oldukları yazıyordu” dedi.

‘TÜRKİYE’DEN ASKERİ BİR HEYET YAKINDA UKRAYNA’YA GELECEK’

Diğer taraftan mektupta askeri ekipmanların türünün belirtilmediğini söyleyen Cemilev, Türkiye’den askeri bir heyetin yakında Ukrayna’yı ziyaret edeceği bilgisini verdi.

‘TÜRKİYE KENDİ ÜRETTİĞİ SİLAHLARI NATO’DAN İZİN ALMADAN SEVK EDEBİLİR’

Türkiye’den Ukrayna’ya silah gönderilebilmesi için NATO’dan da onay alınması gerektiğini de belirten Cemilev, “Ancak Türkiye ülke içinde üretilen silahları bağımsız olarak gönderebilir” ifadelerini kullandı.

http://tr.sputniknews.com/turkiye/20160210/1020780650/turkiye-ukrayna-askeri-ekipman.html

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org