Uluslararası Savaş Karşıtları (WRI) 100. yılında

Farklı coğrafyalardaki vicdani retçilerle dayanışmayı büyüten, savaşsız ve şiddetsiz bir dünya hayalini mümkün kılmaya çalışan Uluslararası Savaş Karşıtları’nın 100 yıllık tarihi…

Farklı coğrafyalardaki vicdani retçilerle dayanışmayı büyüten, savaşsız ve şiddetsiz bir dünya hayalini mümkün kılmaya çalışan Uluslararası Savaş Karşıtları’nın 100 yıllık tarihine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

WRI, 100 yılı ve onlarca ülkeyi kapsayan uzun ve bazen karmaşık bir geçmişe sahip büyük bir organizasyondur. Aşağıdaki zaman çizelgesinde, kuruluşumuzun 1921’de kurulduğumuzdan bu yana nasıl değiştiğini ve büyüdüğünü gösteren birkaç önemli olayı vurgulamaya çalıştık.

https://wri-irg.org/en/story/2020/wris-history?fbclid=IwAR3m5Y1PjAlNhdMt1OUTUf7miZGI0Hl7ueDPq2ReawPuW30X6EdYnNUz-o0

**

WRI: 100 yıldır savaşa ve nedenlerine direniyor


WRI’nin geçmişi
23 MART 2021
Bugün 100. yıldönümümüz! Uluslararası pasifist ve antimilitarist ağımız 23-25 ​​Mart 1921’de Hollanda’nın Bilthoven kentinde bir toplantıda kuruldu. O zamandan beri, 40 ülkeden 90’ın üzerinde bağlı grubun kurucu deklarasyonumuza bağlı olduğu küresel bir savaş direnişçileri ağı haline geldik:
“Savaş insanlığa karşı bir suçtur. Bu nedenle, herhangi bir savaşı desteklememeye ve savaşın tüm nedenlerinin ortadan kaldırılması için çaba göstermeye kararlıyım.”

100. yıldönümümüzü kutlamak için önümüzdeki üç gün boyunca, WRI ve dünyanın dört bir yanındaki dostlarımız ve müttefiklerimizin son 100 yılda yarattığı Kırık Tüfek’in yaratıcı, güzel örneklerinden bazılarını paylaşacağız.

Yüzüncü yılını bizimle birlikte kutlamanın birkaç yolu:

* Sosyal medyada kırık bir tüfek resmi yayınlayın – Ünlü logomuzun birçok farklı versiyonunu burada bulabilirsiniz . # WRI100 etiketini kullanın ve sosyal medya profillerimizle etiketleyin.
* 25 Mart’ta “ihtilaflı tekstil ürünleri” sergisinin açılışı için bize katılın – UTC saat 13: 30’da Nonviolence in Action sergisinin rehberli turu verilecek. Zoom web semineri etkinliği hakkında daha fazla ayrıntı burada mevcuttur.
* WRI’ye düzenli bir hediye verin – savaşa ve nedenlerine direndiğimiz 100 yılı işaretlemek için 100 yeni bağışçı bulmayı hedefliyoruz. Daha fazlasını buradan öğrenin .
* WRI’nin geçmişi hakkında daha fazla bilgi edininburada web sitemizde önemli bilgilerin yer aldığı bir zaman çizelgesine sahibiz .

Kaynak: WRI

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org