Kahramanmaraş’ın Kurtuluş Yıldönümü’nde silah taşınması yasaklandı

8 Şubat Pazar gününden itibaren geçerli olmak üzere kentin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü olan 12 Şubat tarihine kadar silah kullanılmasının yasaklandığı duyuruldu.

Kahramanmaraş’ta Silah Yasağı

05 Şubat 2015 Perşembe 11:27
Kahramanmaraş Valiliği, kentin düşman işgalinden kurtuluşuna sayılı günler kala olumsuzlukları önlemek amacıyla kurusıkı, tüfek ve tabanca taşınmasını yasakladı.

Kahramanmaraş Valiliği, kentin düşman işgalinden kurtuluşuna sayılı günler kala olumsuzlukları önlemek amacıyla kurusıkı dahil ruhsatlı tüfek ve tabanca taşınmasını yasakladı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 8 Şubat Pazar gününden itibaren geçerli olmak üzere kentin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü olan 12 Şubat tarihine kadar silah kullanılmasının yasaklandığı duyuruldu. Kuru sıkı dahil her türlü tabanca ve tüfek taşınmasının yasaklandığının duyurulduğu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“12 Şubat Kurtuluş Bayramı töreninde ve Kurtuluş Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklerde üzüntü verici olayların yaşanmaması için 08- 12 Şubat 2014 tarihleri arasında meskun mahallerde ve tören alanlarında kurusıkı dahil tabanca ve tüfeklerin ruhsatlı dahi olsa taşınması, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun verdiği yetkiye dayanılarak yasaklanmıştır.”

Açıklamada, kararın aksine davrananlar hakkında Kabahatler Kanunu kapsamında işlem yapılacağı da bildirildi. – Kahramanramaş

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org