Van’da zorunlu askerlik yapan Hakkarili Mazlum Özlü’nün “intihar” ettiği iddia edildi

Bir yakınlarının Efrîn’de şehit düştüğünü, oğullarının da bunun üzerine yapılan bir tartışmanın ardından katledildiğini belirten Özlü Ailesi, Mersin’de taziye çadırına bayrak asılmasına ve devlet protokolü heyetine de izin vermedi.

Zorunlu askerlik yapan Kürt gençleri öldürüyorlar!

Hakkarili Mazlum Özlü, Van’daki zorunlu askerlik yaparken yaşamını yitirdi. Devlet ‘intihar etti’ dese de, ailesi yurtsever kimliğiyle bilinen oğullarının katledildiğini belirtti.

ANF MERSİN Pazartesi, 23 Nis 2018, 12:19
Özellikle son dönemde AKP-MHP’nin ırkçı, düşmanlaştırıcı politikalarının sonucu olarak Kürtler her alanda hedef alınıyor. Türk ordusuna zorunlu olarak askerlik yapmak için katılan Kürt gençler de ‘intihar’ süsü verilerek katlediliyor.

YURTSEVER KİMLİĞİYLE BİLİNİYORDU

Mersin’de ikamet eden, Hakkari nüfusuna bağlı 24 yaşındaki Mazlum Özlü’nün, Van Erciş’teki askeri birlikte intihar ettiği iddia edildi. Yurtsever kimliğiyle bilinen Özlü’nün ailesi, oğullarının intihar ettiğine inanmadıklarını, katledildiğini söyledi.

AİLESİ DEVLETİ REDDETTİ

Aile, bir yakınlarının Efrîn’de şehit düştüğünü, oğullarının da bunun üzerine yapılan bir tartışmanın ardından katledildiğini belirtti.

Özlü Ailesi, Mersin’de taziye çadırına bayrak asılmasına ve devlet protokolü heyetine izin vermedi.

Kaynak: ANF

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org