Vicdani reddimi açıklıyorum – Barış Gün Şahin

Ben, tür, ırk, cinsiyet ayrımı yapmadan tüm canlıların yaşam hakkını savunuyorum. İnsan, hayvan, yeryüzü için, topyekün bir kurtuluş için, içimizdeki baskıcı ideolojilere meydan okumamız gerektiğine inanıyorum.

Bize, etrafımızdaki kaosu görmeden yaşamayı öğrettiler. İnsan merkezciliğin getirdiği ataerkil ve türcü yaşam biçimi, mağdur edilenin mağdur edenden daha az değerli olduğunu söyledi. İnsan, insanın elinden nasibini alırken, doğaya yıkım, hayvanlara ölüm getirdi. Devlet, hayvanları sömürenlerin, tecavüzcülerin, hortumcuların, hırsızların, katillerin, faşistlerin, türcülerin karşısında olan her şeyi, hepimizi, ötekileştirdi. Egolar uğruna, insan, hayvan ve doğa katledildi. Şiddeti sevdası artarak devam ediyor.

Ben, tür, ırk, cinsiyet ayrımı yapmadan tüm canlıların yaşam hakkını savunuyorum. İnsan, hayvan, yeryüzü için, topyekün bir kurtuluş için, içimizdeki baskıcı ideolojilere meydan okumamız gerektiğine inanıyorum. Bu amaçla, yaşama düşman, ölü sevici, şiddete aç, ataerkil, militarist, türcü sisteme karşı vicdani reddimi açıklıyorum.

Yaşasın türlerin özgürlüğü!

Barış Gün Şahin

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org