‘Vicdani Ret Atölyeleri’nin ikincisi 26 Aralık’ta Mersin’de

Katılımcılar: Av. Gökhan Soysal, Onur Erem, Ercan Jan Aktaş
Yer: Akdeniz Kent Konseyi; Saat: 13.00-17.00

Vicdani Ret Atölyeleri’nin ikincisi 26 Aralık’ta Mersin’de!

Vicdani reddin yaygınlaştırılması ve toplumsallaşması amacıyla Vicdani Ret Derneği olarak planladığımız Vicdani Ret Atölyeleri’nin ikincisi 26 Aralık tarihinde Mersin’de gerçekleşecek. VR-DER üyesi avukat Gökhan Soysal, yönetim kurulu üyesi Ercan Jan Aktaş ve vicdani retçi gazeteci Onur Erem’in katılacağı atölye Akdeniz Kent Konseyi’nde gerçekleşecek.

Mersin dahil toplam 5 şehirde planladığımız atölyelerde, hem o şehirlerdeki kurumlarla dayanışma ilişkilerinin geliştirilmesi hem de katılımcıların vicdani ret üzerine merak ettikleri konuların cevaplanması; böylelikle, vicdani reddin yaygınlaşması ve toplumsallaşması hedefleniyor. Derneğimizin avukatları ve vicdani retçilerin de katılacağı bu atölyelerde deneyim aktarımı olduğu kadar, hukuki ve yasal süreçler konusunda da katılımcılar bilgilendirilecek. Ayrıca, Vicdani Ret Derneği çalışmaları da tanıtılacak.

Katılım sayısı sınırlı olduğundan katılmayı düşünen kişi ya da kurumların [email protected] ya da facebook.com/VicdaniRetDernegi adresinden VR-DER ile iletişime geçmelerini bekliyoruz.

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org