VR-DER: Reddediyoruz! Yemen’de müdahaleye hayır!

Kan gölüne çevrilen Ortadoğu’da yeni bir savaşı reddediyoruz. Suudi Arabistan Krallığı önderliğinde, ABD’nin onayıyla Yemen’in iç işlerine dışarıdan müdahaleye karşı çıkarak tüm Ortadoğu halklarını, ordularını terk etmeye, bu savaşın insan gücü olmamaya çağırıyoruz.

Kan gölüne çevrilen Ortadoğu’da yeni bir savaşı reddediyoruz. Suudi Arabistan Krallığı önderliğinde, ABD’nin onayıyla Yemen’in iç işlerine dışarıdan müdahaleye karşı çıkarak tüm Ortadoğu halklarını, ordularını terk etmeye, bu savaşın insan gücü olmamaya çağırıyoruz. Kendi çıkarları ve güç dengeleri için Ortadoğu halklarını katletmekten çekinmeyen devletlerin ve yöneticilerinin tarih önünde hesap vereceğini bir kere daha hatırlatıyoruz.

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Müdahaleyi destekliyoruz, lojistik destek verebiliriz” sözleriyle yaşanan savaşın “tarafı” olunmaya başlanan bugünlerde açıkça söylüyoruz ki; Ortadoğu’da siyonizmin ve devletlerin çıkar savaşlarının gerçekleşmesine verecek ne bir kuruş, ne de bir saniyemiz var.

Devletin bizlerden aldığı vergiyle başka coğrafyalara gökten bomba yağdıran ve sivilleri katleden bu operasyona destek vermesine karşı çıkıyoruz.

Savaşın yıkıcı sonuçlarının tekrar gözlerimizin önünde gerçekleştiği bugünlerde tüm Ortadoğu ve Türkiye halklarını askere gitmemeye, kardeş kanı dökmemeye davet ediyoruz.

Reddet! Diren! Hayır de!

Vicdani Ret Derneği

Vicdani Retçiler Yemen’e müdahaleye ‘hayır’ dedi – demokrathaber.net

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org