“Asya’da Vicdani Ret” Konferansı (18-20 Kasım, Seul/Güney Kore)

Uluslararası konferans , Güney Kore’de vicdani retçileri destekleyen bir örgüt olan Savaşsız Dünya’nın 20. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında gerçekleştiriliyor .

Konferans: Asya’da Vicdani Ret, 18-20 Kasım, Seul, Güney Kore

07 EYLÜL 2023
18-20 Kasım tarihleri ​​arasında Güney Kore’nin Seul şehrinde düzenlenecek olan “Asya’da Vicdani Ret” konferansını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Etkinlik, vicdani retçileri (CO’lar) ve Asya’nın dört bir yanından vicdani ret kampanyacılarını (CO) bir araya getirerek, vicdani retçilerin bugün karşı karşıya olduğu sorunları ve bu sorunlara nasıl karşı çıkılacağını tartışacak. Etkinlik, World Without War tarafından Connection eV ve War Resisters’ International işbirliğiyle düzenleniyor.

Konferans taslağı

* Birinci gün, Güney Kore’deki mevcut alternatif hizmet sistemindeki sorunlara şu anda hizmet verenlerin bakış açısından bakacağız ve alternatifleri araştıracağız.
* 2. günde, farklı ülkelerden vicdani ret kampanyacılarıyla işbirliği yapmanın yollarını keşfetmek üzere bir strateji toplantısına ev sahipliği yapacağız.
* 3. günde, Asya’nın farklı ülkelerinden CO aktivistlerinden bilgi alarak Güney Kore dışındaki CO hareketlerine odaklanacağız. Güney Kore’de sığınma talebinde bulunan Rus CO’ları desteklemek için devam eden bir kampanyayla bağlantılı olarak, odak noktalarından biri diğer ülkelerin yanı sıra Rusya olacak. Ayrıca Rusya, Ukrayna ve Beyaz Rusya’daki vicdani retçilerin korunmasını teşvik eden ve devam eden #NesneSavaşıKampanyası hakkında da bilgi sunacağız.

Forumların ayrıntılı programı, saati ve yeri ile birlikte spesifik içeriği yakında duyuracağız. Daha fazla bilgi web sitelerimizde mevcut olacaktır:

* https://www.facebook.com/withoutwar.org
* [email protected]
* barış@withoutwar.org
* [email protected]

Uluslararası konferans, Güney Kore’de vicdani retçileri destekleyen bir örgüt olan Savaşsız Dünya‘nın 20. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında gerçekleştiriliyor. Bu etkinlik, uluslararası bir anti-militarist ağ olan War Resisters’ International ve vicdani retçiler ve asker kaçaklarına yönelik uluslararası bir destek kuruluşu olan Connection eV ile işbirliği içinde düzenleniyor. Mali olarak Dayanışma Evangelical Mission (EMS) (Almanya), Ev tarafından desteklenmektedir. Hessen und Nassau’daki Kirche (Almanya) ve Daum Vakfı (Güney Kore).

Kaynak: WRI

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org