YTÜ’nün etkinliğinde savaş oyunları da yer aldı

Wargaming, bu yıl 11-12 Ekim tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre Merkezi’nde 5.’si düzenlenen KONTAKT 5 etkinliğinde oyuncularla buluştu.

20.10.2014 13:59
Uçaklar ve Tanklar KONTAKT’a Uğradı!

Wargaming, bu yıl 11-12 Ekim tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre Merkezi’nde 5.’si düzenlenen KONTAKT 5 etkinliğinde oyuncularla buluştu.

Wargaming, Türkiye’de önemli alt kültür topluluklarını bir araya getiren; cosplay, video oyunları, rol yapma oyunları ve çizgi roman gibi içeriklere sahip önemli etkinliklerden biri olan KONTAKT’ta, sevilen tank savaşı simülâsyonu World of Tanks (PC), yepyeni mobil tank savaşı MMO’su World of Tanks Blitz ve uçak savaşı simülâsyonu World of Warplanes (PC) ile yer aldı.

Oyuncular bu etkinlikte 2014 yılında mobil platformlarda çıkışını gerçekleştirdikten sonra en çok oynanan oyunlar arasında yerini alan World of Tanks Blitz’i daha yakından deneyimleme fırsatı yakaladılar. Ayrıca Wargaming stantını ziyaret eden katılımcılar özel hediyelerin de sahibi oldu.

Wargaming Hakkında

Wargaming, ücretsiz devasa çevrimiçi pazarının liderlerinden biri ve ödüllü bir çevrimiçi oyun geliştiricisi ve yayıncısıdır. 1998 yılında özel bir şirket olarak kurulan Wargaming, piyasaya 15’ten fazla oyun sürmüştür; Kuzey Amerika, Avrupa, Rusya, Asya ve Avusturalya’daki anahtar bölgelerde 3.500’den fazla çalışana sahiptir.

Wargaming şu anda, 20. yüzyıl savaş konseptini temel alan, zırhlı tankların başrolde olduğu ve Nisan 2011’de çıkışından bu yana tüm dünyada 90 milyonu aşkın oyuncuya sahip, firmanın amiral gemisi World of Tanks; Kasım 2013’te kanatlanan uçak simülasyonu World of Warplanes ve 2015’te çıkması planlanan deniz savaşı simülasyonu World of Warplanes gibi takım bazlı çevrimiçi devasa savaş oyunları serisine odaklanmıştır.

Wargaming Haziran 2012’de tüm seriyi (bu üç oyunu) bir araya getirerek online savaş evreninin merkezi hâline gelecek olan Wargaming.net servisini duyurmuştur.

www.wargaming.net

Wargaming oyunları arasına World of Tanks: Xbox 360 Edition ve World of Tanks Blitz’i ekleyerek çoklu platformların bir parçası olmuştur. Konsol oyuncuları için destansı tank savaşı World of Tanks: Xbox 360 Edition ve yine aynı yıl içerisinde akıllı telefon ve tablet kullanıcılarına özel Wargaming’in takım bazlı savaş oyunu World of Tanks Blitz’i yayınlamıştır.

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org