“Halkı askerlikten soğutmak”’tan yargılanacak olan vicdani retçi dayanışma çağrısı yaptı

Afrin paylaşımları nedeniyle ilk olarak ifadeye çağrıldığını belirten Bektaş “Halkı askerlikten soğutmak suçlamasıyla ifadeye çağrıldım. İlerleyen haftalarda evim arandı, hakkımda yakalama emri çıkarıldı.” dedi. “Tüm duyarlı dostları 3 Temmuz’da Ankara’da görülecek olan mahkemeye davet ediyorum”

Vicdani retçi Bektaş’tan destek çağrısı

Vicdani retçi Bülent Bektaş 3 Temmuz’da hakim karşısına çıkıyor. Bektaş savunmasını Vicdani Ret Derneği Eşbaşkanı Av. Gökhan Soysal’ın yapacağı dava için yarın görülecek duruşmaya destek çağrısı yaptı.

DUVAR – 2005 yılında vicdani reddini açıklayan sanatçı Bülent Bektaş, hakkında açılan ve 3 Temmuz günü görülecek olan “halkı askerlikten soğutmak” davası için dayanışma çağrısı yaptı.

Afrin paylaşımları nedeniyle ilk olarak ifadeye çağrıldığını belirten Bektaş “Halkı askerlikten soğutmak suçlamasıyla ifadeye çağrıldım. İlerleyen haftalarda evim arandı, hakkımda yakalama emri çıkarıldı.” dedi.

Sosyal medyadan bir açıklama yayınlayan Bektaş “Adaletin yokluğunu her geçen gün daha fazla hissettiğimiz şu günlerde barışın ve eşitliğin yok edilmeye çalışıldığının farkındayım. Tüm duyarlı dostları 3 Temmuz’da Ankara’da görülecek olan mahkemeye davet ediyorum” çağrısı yaptı.

Kaynak: Gazete Duvar

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org