Asker cenazesinde Erdoğan’a tepki: ‘Söyleyin Bilal’i askere göndersin’

Şırnak’ın Silopi ilçesinde dün nöbet kulübelerine düzenlenen saldırıda yaşamını yitiren Tnk. Er Abdulhalik Araz’ın cenazesi memleketi Van’a getirildi. Araz’ın yakınları, “Tayyip’e söyleyin Bilal’i askere göndersin. Allah onun evini yaksın. Garibanların çocuklarını ölüme gönderiyorlar. ” diye, tepki gösterdi.

Tarih: 2015-08-05 18:00:30
Çatışmada hayatını kaybeden asker yakınları, ‘Garibanların çocuklarını ölüme gönderiyorlar; Allah rızası için bu kan dursun, artık barış gelsin’ diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve geçici hükümete tepki gösterdi

Şırnak’ın Silopi ilçesinde dün 172. Zırhlı Tugay Komutanlığı General Zeki Durnalık Kışlası’ndaki nöbet kulübelerine düzenlenen saldırıda yaşamını yitiren Tnk. Er Abdulhalik Araz’ın cenazesi memleketi Van’a getirildi.

Yukarı Norşin Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine katılan geçici hükümetin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, ailenin tepkisi ile karşılaşırken, namazın ardından cenazenin Akköprü Mezarlığı’na götürüldüğü sırada Araz’ın yakınları, AKP’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi.

Araz’ın yakınları, “Tayyip’e söyleyin Bilal’i askere göndersin. Allah onun evini yaksın. Garibanların çocuklarını ölüme gönderiyorlar. Oğlumuz sahipsiz olduğu için öldürüldü. Artık yeter. Allah rızası için bu kan dursun. Artık barış gelsin. Milletin evini yaktınız. Yeter bu kadar kan döktünüz” diye, tepki gösterdi.

Cenaze Akköprü Mezarlığı’nda defnedildi. (DİHA)

http://www.demokrathaber.net/m/?id=52653

Evlatlarını kaybedenler ‘silahları susturun’ diye haykırdı – Cumhuriyet

Asker anneleri:’Erdoğan oğlunu askere yolla’ – Video

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org