Askeri okullara alım için öğrencileri kışlalara götürüyorlar

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın 2014 yılı personel temin faaliyetleri kapsamında; 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda Diyarbakır’da eğitim gören 8’inci sınıf ve lise 12’nci sınıf öğrencilerine Hava Harp Okulu, Işıklar Askeri Hava Lisesi ve Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu (MYO) tanıtıldı.

Diyabakır’da Öğrencilere Havacılık Faaliyetleri Tanıtıldı

Diyarbakır’da 8 ve 12. Sınıf öğrencilerine Hava Harp Okulu, Işıklar Askeri Hava Lisesi ve Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu (MYO) tanıtıldı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın 2014 yılı personel temin faaliyetleri kapsamında; 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda Diyarbakır‘da eğitim gören 8’inci sınıf ve lise 12’nci sınıf öğrencilerine Hava Harp Okulu, Işıklar Askeri Hava Lisesi ve Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu (MYO) tanıtıldı.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, öğrencilere, Hava Kuvvetler Komutanlığı’nın tanıtılması amacıyla yürütülen projeyle ilgili havacılık alınında birçok bilgilendirmenin yapıldığı belirtildi.

Valilik 380 öğrenciye Işıklar Askeri Hava Lisesi ve Hava Harp Okulu’nda tanıtıcı brifingler sunulduğunu ve video filmi izlettirildiğini belirtilen açıklamada şöyle dendi:

“Tanıtma kapsamında 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda, Diyarbakır merkeze bağlı Bağlar, Kayapınar ve Yenişehir ilçelerindeki 380 öğrenciye Işıklar Askeri Hava Lisesi ve Hava Harp Okulu’nu tanıtıcı brifingler sunulmuş ve video film izletilmiştir. Ayrıca, öğrencilere 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığı’nı tanıtıcı gezi düzenlenerek; 181’inci ve 182’inci Jet Filo komutanlıklarını ziyaret etme, uçuş hattında bir F-16 uçağını yakından inceleyebilme ve daha sonra pist başında kalkış yapan F-16 uçaklarını izleme imkanı sunuldu. Devam eden tanıtım faaliyeti kapsamında, 3 Nisan 2014 tarihine kadar Diyarbakır merkeze bağlı ilçelerde ve Bismil ilçesindeki toplam 320 öğrencisine Hava Harp Okulu ve Hava Astsubay MYO’nun tanıtımı yapılacaktır” denildi.

haberler.com

 

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org