Barzani: Yıllarca süren barış süreci bir saatlik savaştan daha iyidir!

Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani’nin Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı telefon görüşmesinde ‘yıllarca süren barış süreci bir saatlik savaştan daya iyidir. Tekrar diyalog masasına dönülmesi için elimizden geleni yaparız’ dediği ifade edildi.

25 Temmuz 2015 16:27
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK mevzilerine düzenlediği hava operasyonu ile ilgili Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanlığı’ndan ilk açıklama geldi

Yapılan yazılı açıklamada Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani’nin Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı telefon görüşmesi hatırlatıldı. Mesud Barzani’nin görüşmede Davutoğlu’na ‘Yıllarca süren barış süreci bir saatlik savaştan daya iyidir’ dediği ifade edildi.

Barzani’nin Davutoğlu ile yaptığı görüşmede, “Bu durum riskli ve kaygı vericidir. Sürecin daha fazla kargaşaya yol açmaması lazım. Irak Kürdistan Yönetimi olarak gelişmelerin kaygı verici bir duruma düşmemesi için adımlar atacağız. Tekrar diyalog masasına dönülmesi için elimizden geleni yaparız” dediği aktarıldı.

Mesut Barzani resmi Türkçe Twitter hesabından da “PKK ile türkiye arasında gerilimin tırmanmaması için bugüne kadar elimden geleni yaptım, bundan sonrada yapmaya devam edeceğim” açıklaması yapıldı.

http://www.taraf.com.tr/dunya/barzani-yillarca-suren-baris-sureci-bir-saatlik-savastan-daha-iyidir/

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org