Devlet, er Sefter Taş’ın IŞİD tarafından yakıldığını kabul etti

Aralık Kaymakamı ve Garnizon Komutanı’nın kendisine oğlunun ‘şehit’ olduğu bilgisini verdiğini söyleyen baba Taş, yetkililerin Sefter Taş’ın IŞİD tarafından yakılarak öldürüldüğünü kabul ettiğini de ifade etti.

IŞİD kaçırdığı iki askeri yakarak öldürdüğünü ilan etmiş, bununla ilgili olduğunu öne sürdüğü bir video ve fotoğraflar yayınlamıştı

09 Ekim 2017 Pazartesi 14:00
IŞİD’in, 1 Eylül 2015’te Kilis’teki Şehit Mehmet Hudut Karakolu’ndan kaçırdığı er Safter Taş’ın babası Aydın Taş, yetkililerin kendisine Sefter Taş’ın hayatını kaybettiği bilgisini ulaştırdığını söyledi.

Taş’ın nerede olduğuna dair hükûmet tarafından bir açıklama yapılmadığı için baba Aydın Taş, gaiplik davası açmıştı.

Iğdır’dan canlı yayın yapan Özgürüz’ün haberine göre, bugün görülmesi beklenen dava öncesinde Cumartesi günü yetkililerin kendisine bilgi verdiğini söyledi.

Aralık Kaymakamı ve Garnizon Komutanı’nın kendisine oğlunun ‘şehit’ olduğu bilgisini verdiğini söyleyen Taş, yetkililerin Sefter Taş’ın IŞİD tarafından yakılarak öldürüldüğünü kabul ettiğini de ifade etti.

Sefter Taş’ın baba evinde taziye çadırı kurulduğu belirtiliken, taziyeye bir çok milletvekili ve brokratın katıldığı bildiriliyor.

#Scope’ta CANLI: Iğdır- Devlet, Sefter Taş’ın Işid tarafından yakılarak infaz edildiğini ailesine bildirdi. Sefter’… https://t.co/l8O9lY0mx0
— #ÖZGÜRÜZ (@Ozguruz_org) 9 Ekim 2017

(HABER MERKEZİ)

Kaynak: Demokrat Haber

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org