“Devletin Militer Şiddeti: Pembe Tezkere” Atölyesi 16 Aralık’ta 26A Atölye-Taksim’de

Vicdani Ret Derneği’nin Heinrich Böll Stiftung Derneği ile yürüttüğü çalışma, 16 Aralık Cumartesi günü saat 17:00-20:00 arasında İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde Taksim’de bulunan 26A Atölye’de gerçekleşecek.

Vicdani Ret Derneği’nin Heinrich Böll Stiftung Derneği ile yürüttüğü “Devletin Militer Şiddeti: Pembe Tezkere” çalışmasının ikinci ayağı İstanbul’da devam ediyor.

16 Aralık Cumartesi günü saat 17:00-19:00 arasında İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde Taksim’de bulunan 26A Atölye’de ikincisi düzenlenecek olan “Devletin Militer Şiddeti: Pembe Tezkere” atölyesinde, “Pembe tezkere nedir?”, “Zorunlu askerliğin LGBTIQ bireylere yönelik yarattığı hak ihlalleri nelerdir?”, “Zorunlu askerliğe ve militarizme karşı vicdani ret bizi nasıl özgürleştirir?” gibi başlıklar konuşulacak, tartışılacak.

Atölye zorunlu askerliğe karşı vicdani reddini açıklamış ya da zorunlu askerlik sebebiyle türlü hak ihlallerine maruz kalmış tüm LGBTIQ bireylerin; zorunlu askerliğe ve militarizme karşı mücadele etmek isteyen herkesin katılımına açıktır.

Katılımcı olarak başvuru yapmak için: [email protected] adresine yazabilirsiniz.

16 Aralık Cumartesi günü saat 17:00-19:00 arasında İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bulunan Taksim 26A Atölye’de gerçekleşecek.

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Tel Sokak No:26/A, (26A Kafe Üstü) 26A Atölye Taksim

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org