“Devletin Militer Şiddeti: Pembe Tezkere” Atölyesi 22 Nisan’da İzmir Otel Marla’da

Vicdani Ret Derneği’nin Heinrich Böll Stiftung Derneği ile yürüttüğü atölye, 22 Nisan Cumartesi günü saat 13:00-15:00 arasında Pasaport’ta bulunan Otel Marla’nın toplantı salonunda gerçekleşecek.

Vicdani Ret Derneği’nin Heinrich Böll Stiftung Derneği ile yürüttüğü “Devletin Militer Şiddeti: Pembe Tezkere” çalışmasının ilk ayağı İzmir’de başlıyor.

22 Nisan Cumartesi günü saat 13:00-15:00 arasında İzmir Otel Marla’nın toplantı salonunda ilki düzenlenecek olan “Devletin Militer Şiddeti: Pembe Tezkere” atölyesinde, “Pembe tezkere nedir?”, “Zorunlu askerliğin LGBTIQ bireylere yönelik yarattığı hak ihlalleri nelerdir?”, “Zorunlu askerliğe ve militarizme karşı vicdani ret bizi nasıl özgürleştirir?” gibi başlıklar konuşulacak, tartışılacak.

Atölye zorunlu askerliğe karşı vicdani reddini açıklamış ya da zorunlu askerlik sebebiyle türlü hak ihlallerine maruz kalmış tüm LGBTIQ bireylerin; zorunlu askerliğe ve militarizme karşı mücadele etmek isteyen herkesin katılımına açıktır.

Katılımcı sayısının sınırlı olacağı atölyeye başvuru yapmak için : [email protected] adresine yazabilirsiniz.

Atölye, 22 Nisan Cumartesi günü saat 13:00-15:00 arasında Pasaport’ta bulunan Otel Marla’nın toplantı salonunda gerçekleşecek.

Adres: Akdeniz Mah. Kazım Dirik Cad. No:7 Pasaport/İzmir

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org