Dezz Deniz

2011, 24 Mart Dezz Deniz – Kürt Vicdani Red Hareketinden bildirildi   Sevgili Arkadaşlar & Yoldaşlarım Merhaba, Sekiz Mart Kadınlar Günün de Vicdanı reddimi beyan ettim. Vicdanımın sesini Dünya Emekçi Kadınlar Gününün 100. Yıl dönümünde haykırma gereğini duydum. Kadının yaşadığı Savaş piskolojisi de Kadının yine karşı karşıya kaldığı Şiddet´in bir başka yüzüdür. Toplumsal olarak gelinen nokta da

2011, 24 Mart Dezz Deniz – Kürt Vicdani Red Hareketinden bildirildi

 

Sevgili Arkadaşlar & Yoldaşlarım Merhaba,

Sekiz Mart Kadınlar Günün de Vicdanı reddimi beyan ettim. Vicdanımın sesini Dünya Emekçi Kadınlar Gününün 100. Yıl dönümünde haykırma gereğini duydum.

Kadının yaşadığı Savaş piskolojisi de Kadının yine karşı karşıya kaldığı Şiddet´in bir başka yüzüdür.

Toplumsal olarak gelinen nokta da piskolojisi bozuk bir Toplum yaratıldı. Bunun sonucunda ağır tramvalar yaşayan bir Toplumun Kadını olarak Mardin de Dünyaya geldim. Hem Feodalizm gölgesinde, hem de Savaş piskolojisinin etkisinde büyüdüm. Çocukluğum Batmanda geçti. Faili meçhul cinayetlerin ardı kesilmeyince, ailem ile birlikte Almanya ya yerleştim.

Almanya da herşey bana çok yabancı idi. 12 yaşım da geldim, şimdi ise 27 yasındayım. Çifte vatandaşlığa geçmem ile birlikte son bir kaç senedir özlem duyduğum Ülkeme gelebildim. Değişen çok şey vardı. Değişmeyen tek şey hızından ödün vermeyen Savaşın kirli yüzüydü. Almanya da Anadilimi Öğrendim. Yabancılaşmanın ve Ülkemdem kopuşun fırtınalı dönemlerinde Hip Hop ve Rap müziğine merak saldım. Beni kiminiz tanıyor, biliyordur. 8 Seneden bu yana Kendi anadilimde hem Kadının, hem de Barışa özlemi ve gerekliliği dillendirdim. İlk Kadın Kürt Hip Hop/Rap Sanatçisiyim. Dünya Barışı için daha önce Sanat Platformunu kurmuş, bunu topladığım Sanatçı ve Aydın 500 Şahsiyetin imzalarını sunarak ilan etmiştim. Gelinen Nokta da Savaşın önünü alamamak hala bunun için daha fazla çaba göstermemize rağmen bunun önünü alamamak bir Sanatçı olarak beni vicdanen rahatsız ediyor.

Savaşın durabilmesi ve kalıcı bir Barış´ın olabilmesi için Silahların susması gerekiyor. Zorunlu Askerliğin kaldırılması, Silahların değil vicdanların konuşması gerekiyor. Erkek Yoldaşlarımızın başlattığı böylesi bir Vicdanı red girişimine Kadınlarında dahil olabilme ayrıcalığından faydalanarak bende “Vicdanı Savaş reddimi” beyan ediyorum.

Kadın kimliğiniz ile böylesi bir girişime destek sunan Kadın yoldaşlarımım girişimlerini de kutluyor, destekliyorum.

Barışın yolunda yoldaşız. Çünkü Savaşın önünü alabilmek için artık sizlerle aynı yolu kat etmenin onurunu bende yaşayacağım.

Artık hiç bir Kürt ve Türk Gencine Silahlı savunma dayatılmasın!

Politikacıların kirli siyasetleri ile Ülkemiz param parça. Vatanı bu hale getiren emperyalist güçler, Siyaset kürsüsün de kapitalizme uşaklık edenlerdir. Halkları birbirine Düşman edenleri de Vicdanları ile buluşmaya davet ediyorum. Sizin çocuklarınızın eli kalem tutarken, bizim çocuklarımıza silahları dayatmanıza izin vermeyeceğiz!

Savaşmıyoruz, Savaşmayacağız!

Saygılarımla,

Dezz Deniz
(Kürt Rap Sanatçısı-Almanya)

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org