Erdoğan harp okulu öğrencilerine Mümbiç ve Fırat’ın doğusunda savaş vadetti

Kara Harp Okulu’nda Milli Savunma Üniversitesi öğrencileriyle iftar açan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi de inşallah en yakın zamanda Mümbiç’i ve Fırat’ın doğusunu terör örgütlerinden sizler temizleyeceksiniz” dedi.

Erdoğan harp okulu öğrencilerine savaş vadetti

08 mayıs 2019 – 22:16
Kara Harp Okulu’nda Milli Savunma Üniversitesi öğrencileriyle iftar açan Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilere Mümbiç ve Fırat’ın doğusunda savaş vadetti.

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kara Harp Okulu’nda 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kurulan Milli Savunma Üniversitesi öğrencilerine iftar yemeğinde bir araya geldi.

Türk milletinin tarih boyunca hep bölgesinin ve dünyanın en iyi askeri gücü olarak varlığını sürdürdüğünü söyleyen Erdoğan, Türk milletinin de ‘asker millet’ olduğunu ifade etti.

ERDOĞAN’DAN ‘ASKER MİLLET’ SÖYLEMİ

Mesele Türk ecdadı, Türk askeri olduğunda sayısal çoğunluğun, teknolojik donanımın asla belirleyici olamayacağını söyleyen Erdoğan, “Çünkü bizim milletimizde öyle bir yürek, öyle bir taktik zeka vardır ki, askeri mücadeleyi kazanacak bir yolu daima bulur” dedi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ordunun insan kaynağı yetiştirme sistemini yeniden düzenleyerek Milli Savunma Üniversitesi kurduklarını söyleyen Erdoğan, eksiklik ve aksaklıklar olsa da üniversitenin başarılara imza attığını ifade etti.

‘ÖYLE Kİ BİR ZAMANLAR BİZ NASIL BİR MİLLETMİŞİZ, DÜNYAYA MİLLET NEDİR ÖĞRETMİŞİZ’

Türkiye milletinin ordusuna ve askerine geçmişe nazaran daha çok sarıldığını belirten Erdoğan, Asker Millet’ söylemini yineledi:

“Ordumuzun 15 Temmuz sonrasında ardı ardına yürüttüğü operasyonlarda ve elde ettiği başarılarda bu büyük kucaklaşmanın çok önemli katkısı olduğuna inanıyorum. ‘Asker millet’ olarak ifade edilen bir ecdadın torunları olarak zaferlerimizle tarihe yön verdik. Öyle ki, bir zamanlar, biz de millet, hem nasıl milletmişiz, gelmişiz dünyaya millet, milliyet nedir öğretmişiz. Biz böyle bir milletiz, sıradan değil. Birileri tarafından hasta adam olarak yaftalandığımız dönemde dahi herkese parmak ısırtan başarılar kazandık. Sadece son 1 asırda yaşadıklarımız bile ordumuzun büyüklüğünü ve gücünü göstermeye yeterlidir.”

ERDOĞAN HARP OKULU ÖĞRENCİLERİNE İFTAR YEMEĞİNDE SAVAŞ VADETTİ

Son 35 yıldır bölge illerindeve dağlarındaki çatışmalı süreci savunduğu konuşmasında yeni mezun olacak öğrencilere savaş vadeden Erdoğan, “Suriye’deki Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında, İdlib’de, Irak’ın kuzeyinde dünyayı kendine hayran bırakan zaferlere sizler imza attınız. Şimdi de inşallah en yakın zamanda Mümbiç’i ve Fırat’ın doğusunu terör örgütlerinden sizler temizleyeceksiniz. Bölücü terör örgütünün başına Kandil’i de, Sincar’ı da sizler yıkacaksınız. Çünkü siz, kahramanlığın atıldıktan sonra bir daha dönmemek olduğuna iman etmiş, ‘ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum’ inancı ile yola çıkmış Türk askerisiniz” dedi.

Konuşmasının sonunda Osmanlı döneminin ‘Eski Ordu Marşı’ ile ‘Harbiye Marşı’ndan alıntılar yapan Erdoğan askeri Üniversite öğrencilerini ‘yol’ ve ‘gaza’ arkadaşı ilan etti. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Artı Gerçek

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org