Feminist aktivist, yazar Cynthia Cockburn 15 Mart’ta Ankara’da

Barış çalışmalarını toplumsal cinsiyet üzerinden okuyan feminist bir aktivist, araştırmacı ve yazar Cynthia Cockburn, 3. Uluslararası Feminist Forum ve KASAUM 20. Yıl Etkinlikleri ortak programı kapsamında yapacağı konuşma için 15 Mart’ta Ankara’da olacak.

Barış çalışmalarını toplumsal cinsiyet üzerinden okuyan feminist bir aktivist, araştırmacı ve yazar Cynthia Cockburn, 3. Uluslararası Feminist Forum ve KASAUM 20. Yıl Etkinlikleri ortak programı kapsamında yapacağı konuşma için 15 Mart’ta Ankara’da olacak. 

Feminist araştırmacı ve yazar olan Cynthia Cockburn 1995’den bu yana özellikle Kuzey İrlanda, Bosna-Hersek ve İsrail – Filistin’deki çatışmalarda ve barış süreçlerinde toplumsal cinsiyet ko­nusuna yoğunlaşmıştır. Ampirik çalışmalarıyla ve teoriyi politik eylemler üzerinden kurmasıyla tanınan yazarın Türkçeye çevrilmiş 3 kitabı var [Mesafeyi Aşmak: Barış Mücadelesinde Kadınlar (İletişim 2004), Hat: Kıbrıs’ta Kadınlar Taksim ve toplumsal Cinsiyet Düzeni (İletişim 2004), Buradan Baktığımızda Kadınların Militarizmle Mücadelesi (Metis 2009].

Barışın İnşası İçin Militarize Olmuş Erkeklik de Tasfiye Edilmeli!

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org