Güray Tezcan’dan, türcülüğün ırkçılık, cinsiyetçilik ve militarizmle bağları(12 Mayıs, 12.30, İstanbul Üni)

Yeryüzüne Özgürlük aktivisti ve Etin Cinsel Politikası kitabının çevirmenlerinden Güray Tezcan, bu sunumunda türcülüğün ırkçılık, cinsiyetçilik ve militarizmle bağlarına değinecek, ardından da hayvan özgürlüğünün bazı farklı pratiklerine yer verecek.

İstanbul Üni’de sunum + forum: İnsan Hükmüne Karşı Topyekün Özgürleşme

İnsaniyet, hayvanları yüzmek, doğayı kesmek midir? Kapitalist bilime dayalı uygarlığımızı şu ana kadar onların üstüne, onlara karşı kurmuşuz. Çizilen bütün ötekiliklerin bugün en yalını, halen fiilen kölemiz olan hayvan; ancak ötekileştirmenin ve köleliğin tarihi hayvanla sınırlı değil; aksine, ancak bütün köleleştirmeleri ve ötekileştirmeleri birlikte ele alabilmek, tahakküm karşıtı mücadeledeki hedefi keskinleştirebilir.

Yeryüzüne Özgürlük aktivisti ve Etin Cinsel Politikası kitabının çevirmenlerinden Güray Tezcan, bu sunumunda türcülüğün ırkçılık, cinsiyetçilik ve militarizmle bağlarına değinecek, ardından da hayvan özgürlüğünün bazı farklı pratiklerine yer verecek. Sunumun sonrasında kısmetse bol güneşli bir açıkhava forumu oluşturulması amaçlanıyor.

Dikkat: Bu konuşma, sağlıklı vegan beslenme veya hayvan sevgisiyle ilgili değildir.

Sunum: Güray Tezcan
Forum moderatörü: Hazar Tunca

12 Mayıs Salı, 12.30-14.00
Edebiyat Fakültesi Amfi-9,
Ordu Caddesi no:196 Beyazıt

https://www.facebook.com/events/1588841108039088/

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org