Hayvan Hakları İzleme Merkezi hayvan hakları ihlallerini açıklayıp, vicdani ret çağrısı yapacak (9 Ağustos, 13.00, Beyoğlu)

Hayvan Hakları İzleme Merkezi (HAKİM), periyodik basın toplantısında, son günlerde yaşadığımız ve hayvanlara yaşatılan travmalara yer verilecek, vicdani ret çağrısı yapılacak.

Hayvan Hakları İzleme Merkezi ve Komitesi – HAKİM, 9 Ağustos Salı günü, saat 13:00’da düzenleyeceği basın toplantısında “Ne darbe ne OHAL” diyerek darbe girişimini kınayacak ve darbe girişimi sırasında, sonrasında ve darbe girişiminin ardından gelen OHAL koşullarında daha da belirginleşen, artan linç kültürü ve toplumsal şiddet, kutuplaşmaya karşı sağduyu çağrısında bulunacak.

Basın toplantısında militarizme, zorunlu askerliğe karşı, toplumsal barış ve şiddetsizlik için bir kez daha vicdanî ret çağrısında bulunulacak.

https://www.facebook.com/events/1070415566359921/

TARİH: 9 Ağustos 2016, Salı
SAAT: 13:00
YER: Aynalıgeçit Etkinlik Mekânı
ADRES: Meşrutiyet Cad. Avrupa Pasajı Kat 2 Beyoğlu/İST. (Galatasaray Lisesi’nin karşı sokağı)

**

İlk basın toplantımızda, Ocak ve Şubat aylarında yaşanan hayvan hakları ihlallerine ilişkin raporlarımızı açıklamıştık. İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Av. Hülya Yalçın da raporlara yansıyan hak ihlallerini ve o dönem gündeme gelmesi beklenen Hayvanları Koruma Kanunu’nun değişikliğini öngören yasa tasarısını yorumlamıştı. Basın toplantısının sonunda, çatışma bölgelerini ziyaretlerimiz sırasında edindiğimiz gözlem ve deneyimlerimizi de aktarmıştık.
Hayvan Hakları İzleme Merkezi Basın Toplantısı – 2 Mayıs 2016

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org