Kıbrıslı tutsak retçi Kanatlı yalnız değildir(28 Şubat, 15.00, Galatasaray)

“Vicdani retçi arkadaşımız Murat Kanatlı’nın yalnız olmadığını belirtmek hem de yaşamlarımızı gasp eden miiter yapılanmalara karşı çıktığımızı bir kez daha haykırmak için 28 Şubat Cuma günü saat 15.00’te Galatasaray Meydanı’nda bir basın açıklaması gerçekleştireceğiz.”

Basın açıklamasına çağrı;
Kıbrıslı vicdani retçi Murat Kanatlı, 2009 yılında vicdani reddini açıklayarak, seferberlik hizmetini reddetmişti. Kanatlı’nın seferberlik hizmetini reddetmesiyle “kamu güvenliği”ni tehdit ettiğine dair 2011 yılından bu yana Askeri Mahkeme’de devam eden yargılaması geçtiğimiz günlerde sonçlandı. Vicdani retçi Murat Kanatlı kendisine verilen 500 TL’lik cezayı ödemeyi reddetti ve 10 günlük hapis cezasına çarptırıldı.
VR-DER (Vicdani Ret Derneği) olarak, bu topraklarda ordunun ve dolayısıyla militarizmin gündelik yaşamlara yönelik saldırısının yıldönümü olarak sayılabilecek 28 Şubat’ta, hem vicdani retçi arkadaşımız Murat Kanatlı’nın yalnız olmadığını belirtmek hem de yaşamlarımızı gasp eden miiter yapılanmalara karşı çıktığımızı bir kez daha haykırmak için bir basın açıklaması gerçekleştireceğiz.
NOT: Basın açıklaması sonrasında vicdani ret açıklamaları da yapılacaktır.

VR-DER (VİCDANİ RET DERNEĞİ)
Tarih: 28 Şubat Cuma
Saat: 15:00
Yer: Galatasaray Meydanı

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org