Kıbrıslı Vicdani Retçi Haluk Selam Tufanlı İle Dayanışmaya (9 Aralık, 14.00, Beşiktaş)

2011 yılında seferberlik hizmetini reddeden vicdani retçi Haluk Selam Tufanlı, 4 Aralık günü Lefkoşa Askeri Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklandı. Haluk Selam Tufanlı yalnız değildir demek için, Haluk gibi “vicdanımızı dinlemek” için 9 Aralık Salı günü saat 14:00’te KKTC İstanbul Başkonsolosluğu önünde olacağız.

Basın Açıklamasına Çağrı: Kıbrıslı Vicdani Retçi Haluk Selam Tufanlı Yalnız Değildir!

2011 yılında seferberlik hizmetini reddeden vicdani retçi Haluk Selam Tufanlı’nın Lefkoşa Askeri Mahkemesi’nde görülen davası 4 Aralık günü sonuçlandı ve Haluk hapis cezasına çarptırıldı.

Ölmeyi ve öldürmeyi reddettiği için tutuklanan vicdani retçi arkadaşımız Haluk’la dayanışmayı büyütmek için Uluslararası Savaş Karşıtları’nın “Küresel Eylem Günü” ilan ettiği 9 Aralık günü bizler de sokaklarda olacağız.

Vicdani retçi Haluk Selam Tufanlı yalnız değildir demek için, Haluk gibi “vicdanımızı dinlemek” için 9 Aralık Salı günü saat 14:00’te KKTC İstanbul Başkonsolosluğu önünde olacağız.

Vicdanlar tutsak alınamaz!
Haluk Selam Tufanlı Vicdanımızdır!

Vicdani Ret Derneği

Adres: Dikilitaş Mh. Yeni Gelin Sok. No:B 24/1 Balmumcu(Darphane arkası)
Beşiktaş/İstanbul, Türkiye

**

Haluk için küresel eylem çağrısı!

Vicdani retçi Haluk Selam Tufanlı, 4 Aralık’ta Askeri Mahkemede yargılandığı davada 10 gün hapislik cezası almıştı.
Haluk bir vicdani retçi olarak, düşünce suçundan hapsedildi…
Avrupa Vicdani Retçiler Bürosu(EBCO) ve Uluslararası Savaş Karşıtları (WRI) yayınladıkları ortak açıklamada 9 Aralık tarihini Haluk ile dayanışma için Küresel Eylem Günü ilan ettiklerini açıkladılar.
Kıbrıs’ta hem Haluk Selam Tufanlı’nın yalnız olmadığını hem de insan hak ve özgürlüklerine sahip çıkıldığını ortaya koymak için 9 Aralık’ta siyasi partilerin, sendikaların, örgütlerin ve bağımsız aktivistlerin katılımı ile bir dizi eylem yapılmaya karar verildi.
Yapılacak eylemin detaylarını ve destekleyen örgütleri yarın Merkezi Cezaevi önünde yapacağımız basın açıklaması ile kamuoyuna açıklayacağız.
Tüm anti-militaristleri ve barış aktivistlerini, örgüt temsilcilerini yarın, 8 Aralık, Pazartesi günü, saat 17:00’de Merkezi Cezaevi ziyaretçi park yerinde buluşmaya çağırırız…
Tüm basın yayın organları davetlidir.

Kıbrıs’ta Vicdani Ret İnisiyatifi

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org