Kıbrıslı Vicdani Retçiler’den Barış Tutsaklarıyla Dayanışma Eylemi (1 Aralık, Lefkoşa)

1 Aralık, Uluslararası Barış Tutsakları Günüdür! Bu yıl dünyanın farklı yerlerinden örgütler ve gruplar küresel eylem için sokağa çıkacak. Bu küresel eylemler sayıları giderek artmakta olan İsrailli Vicdani Retçiler ile dayanışma içinde de yapılacak.

1 Aralık Uluslararası Eylem Günü

1 Aralık, Uluslararası Barış Tutsakları Günüdür! Bu yıl dünyanın farklı yerlerinden örgütler ve gruplar küresel eylem için sokağa çıkacak; ABD, Almanya, Yunanistan, Birleşik Krallık ve İsrail’de yerel hükümetlere ve silah üreticilerine işgali silahlandırmaya ve işgalden kâr elde etmeye son verme çağrıları yapılacak.

Bu küresel eylemler ayrıca sayıları giderek artmakta olan İsrailli Vicdani Retçiler ile dayanışma içinde de yapılacak.

Şu anda Tamar Alon ve Tamar Ze’evi, yeniden yargılandılar ve hapis cezası aldılar. İsrail’de sırada cezaevine girmesi muhtemel onlarca daha vicdani retçi mevcuttur. Tamar ve arkadaşları işgal altındaki Filistin’de zorunlu askerliğe katılmayı reddederek vicdani retlerini ilan ediyorlar, yargılanıyorlar, hapsediliyorlar…

Kıbrıs’ta Vicdani Ret İnisiyatifi olarak bizler de Kıbrıs ve Filistin başta olma üzere işgallere karşı, İsrailli vicdani retçilerle dayanışmak için, dünyanın farklı yerleriyle eş zamanlı 1 Aralık, Perşembe günü, saat 16:30’da, Kıbrıslı vicdani retçileri hapishaneye gönderen Lefkoşa’daki Askeri Mahkeme önünde basın açıklaması yapacağız.

Tüm basın yayın organları, anti-militaristler, barış aktivistleri, vicdani ret dayanışmacıları davetlidir.

Kıbrıs’ta Vicdani Ret İnisiyatifi

**

Thursday is Prisoners for peace day: support those who refuse to occupy – WRI
israil-1-aralik-2016-dayanisma-eylemi

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org