Kıbrıs’ta Vicdani Ret İnisiyatifi’nin Eylemleri Sürüyor

4 Mart Salı, saat 18:00’de Kuğulu Park’ta “Vicdanlı Çizgiler” etkinliği düzenleniyor.
5 Mart Çarşamba, saat 18:00’de Kuğulu Park’ta ise Vicdani Ret Forumu gerçekleştiriyoruz.

Vicdani retçi Murat Kanatlı’nın 10 gün hapse mahkum edilmesinin ardından başlayan eylemler devam ediyor. 11 örgütün desteğiyle 28 Şubat’ta gerçekleştirilen kitlesel eylemin yanında, Kıbrıs’ta Vicdani Ret İnisiytifi, devamlılık arzeden etkinlikler düzenliyor.

27 Şubat Perşembe günü Türkiye Elçiliği önünde bir şiir okuma etkinliği gerçekleştirilmiş, 1 Mart Cumartesi günü ise Lefkeliler Hanı’nda vicdani ret için şarkılar söylenmişti. İnisiyatif ayrıca, 2 Mart Pazar günü Hisarköy’de vicdani ret hakkının tanınması için imza toplamıştır, imza kampanyamız büyük ilgi görmüştür. Vicdani Ret İnisiyatifi’nin çağrısıyla gerçekleştirilecek etkinliklerin bu haftaki programı şöyledir:

4 Mart Salı, saat 18:00’de Kuğulu Park’ta “Vicdanlı Çizgiler” etkinliği düzenleniyor. Etkinlikte vicdani ret ve anti-militarizmi anlatan karikatürler, portreler çiziyoruz, militarizme karşı sanatla direnmeye devam ediyoruz.

5 Mart Çarşamba, saat 18:00’de Kuğulu Park’ta ise Vicdani Ret Forumu gerçekleştiriyoruz. Vicdani ret mücadelesini ve anti-militarist mücadeleyi büyütmeye beraber kafa yoruyoruz. Duyarlı tüm kişi ve örgüt temsilcilerinin katılımına açıktır.

Kıbrıs’ta Vicdani Ret İnisiyatifi

 

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org