Koç Üniversitesi’nin “Yaşayan Kütüphane” etkinliğinde vicdani retçi de vardı

Bu etkinlikte kitap insan iken; kütüphaneye gelen birey okumak istediği kitabı/kişiyi seçiyor ve karşılıklı bir etkileşim içinde süreç başlıyor ve kitap ile okuyucu kişisel bir diyalog içine giriyor.

‘Yaşayan Kütüphane’: Bu kütüphanede konuşmak ‘serbest’

Koç Üniversitesi Yaşayan Kütüphane Topluluğu’nun düzenlediği etkinlikte toplumun ön yargılarının en çok olduğu başlıklar dosyalanıyor ve okuyucuların değerlendirmesine sunuluyor


04 Mayıs 2015 Pazartesi
Ercan Jan Aktaş / Demokrat Haber
Koç Üniversitesi Yaşayan Kütüphane Topluluğu’nun her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği “Yaşayan Kütüphane” etkinliği bu yıl da 28-29 Nisan tarihlerinde Koç Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirildi.

Kitapların toplumun ön yargılarının en çok olduğu başlıklardan seçildiği Yaşayan Kütüphane’de, bu kitaplar bir kataloga dosyalanarak gelen okuyucuların değerlendirmesi için hazılanıyor.

Bu yıl katalogdaki kitaplarda; eski mahkum, bağımlı, pansexsuel, gay, lezbiyen, anarşist, LGBTİ ailesi olmak, Kürt, vicdani retçi gibi başlıklar yer alıyor.

Bu etkinlikte kitap insan iken; kütüphaneye gelen birey okumak istediği kitabı/kişiyi seçiyor ve karşılıklı bir etkileşim içinde süreç başlıyor ve kitap ile okuyucu kişisel bir diyalog içine giriyor. Sıcak, doğrudan, samimi bir ortamın oluşmasından dolayı bütün katılımcıların eşit şekilde etkin oldukları bir paylaşım ortamı oluşuyor.

İlginç soru ve de diyaloglar ile bambaşka bir deneyim oluyor Yaşayan Kütüphane.

http://www.demokrathaber.net/kitap/yasayan-kutuphane-bu-kutuphanede-konusmak-serbest-h48512.html

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org