Mazlumder: İnsanım diyen herkes elinden ne geliyorsa yapmalı

“İnsanların gözü önünde yaşanan bu trajediye sessiz kalmak adeta bu katliamı desteklemekle ve insani duruşu kaybetmekle aynı şeydir. Sesiz kalınan her dakika insanlığında ölümüne seyirci olmaktır.”

07 Ekim 2014 Salı 15:58
Mazlumder Urfa Şube Başkanı Meral Dervişoğlu insanlığın onurunu Kobani’de kaybetmemesi için insanım diyen herkes elinden ne geliyorsa yapmalı dedi.

Mazlumder Urfa Şube Başkanı Meral Dervişoğlu yaptığı yazılı açıklamada, tüm insanlığa seslenerek, insanlığın onurunu Kobani’de kaybetmemesi için insanım diyen herkesin elinden ne geliyorsa derhal ve acilen yapmasını istedi.

Mazlumder Urfa Şube Başkanı Meral Dervişoğlu, Kobani’de IŞİD’in saldırılarına karşı herkesin elinden geleni yapmasını istedi. Yıllarca katliamlar ile yaşayan Kürt Halkı’nın Kobani’de yeni bir katliamla karşı karşıya bulunduğunu belirtti.

Dervişoğlu şunları söyledi

“Emperyalist taşeron IŞİD terörü mazlum Kürt topraklarına ve Kürt halkına da yönelmiş ve uluslararası güçler göstermelik ve etkisiz birkaç bombalama dışında bir şey yapmamıştır.”

“Oradaki binlerce sivil katliam tehlikesiyle karşı karşıyadır. İnsanların gözü önünde yaşanan bu trajediye sessiz kalmak adeta bu katliamı desteklemekle ve insani duruşu kaybetmekle aynı şeydir. Bizler acil çağrıda bulunuyoruz, insanlık onurunu Kobani’de kaybetmesin. İnsanım diyen herkese ve her kesime; kim elinden ne geliyorsa derhal ve acilen yapsın diyoruz. Sesiz kalınan her dakika insanlığında ölümüne seyirci olmaktır.”

ilkehaber.com

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org