Mete Han’ın tahta çıktığı M.Ö. 209 yılını kuruluş kabul eden Kara Kuvvetleri, 2224’üncü kuruluşunu kutluyor

Türklerin temel ordu teşkilatlanma sistemi olan 10’luk sistemin kurucusu Mete Han’ın tahta çıktığı M.Ö. 209 yılı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin asli unsuru olan Türk Kara Kuvvetlerinin kuruluş yıl dönümü olarak kabul edildi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığının Kuruluş Yıl Dönümü

26 Haziran 2015 Cuma 11:32
Genelkurmay Başkanlığı Youtube hesabında, bu yıl 2224’üncü kuruluş yıl dönümü kutlanan Türk Kara Kuvvetlerinin zaferlerle dolu tarihindeki en önemli dönüm noktalarını vurgulayan bir klip paylaşıldı.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, Kara Kuvvetleri Komutanlığının kuruluş yıl dönümüne ilişkin açıklama yapıldı.

Buna göre, Türklerin temel ordu teşkilatlanma sistemi olan 10’luk sistemin kurucusu Mete Han’ın tahta çıktığı M.Ö. 209 yılı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin asli unsuru olan Türk Kara Kuvvetlerinin kuruluş yıl dönümü olarak kabul edildi.

Genelkurmay Başkanlığı Youtube hesabında, 2224’üncü kuruluş yıl dönümü kutlanan Türk Kara Kuvvetlerinin zaferlerle dolu tarihindeki en önemli dönüm noktalarını vurgulayan bir klip paylaşıldı.

Müziğini Can Atilla’nın yaptığı klipte, “etkin, caydırıcı, saygın” sloganıyla faaliyetlerine yön veren Türk Kara Kuvvetlerinin yetenekleriyle geçmişten günümüze barışı destekleme faaliyetleri ve gelecek projeksiyonu yer alıyor.

http://www.haberler.com/kara-kuvvetleri-komutanliginin-kurulus-yil-donumu-7452304-haberi/

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org