Ölen polisin babası da isyan etti: “Vatan sağolsun demekle iş bitmiyor”

“Kimseye verecek bir mesajım yok hem versem ne olacak ki bu hükümete. Dinleyen yok, soran yok halimizi bilen yok. Vatan sağolsun demekle iş bitmiyor. Vatan bizim vatanımız ama böyle vatan kurtulmaz. Her gün şehit her gün şehit. Allah herkesin çocuğunu korusun”

İsyan ve öfke büyüyor…O polisin babası da konuştu:Vatan sağolsun demekle…’

29 Eylül 2015 10:32
Adana’da motosikletli iki kişinin silahlı saldırısı sonucu yaşamını yitiren polis memurlarından Bircan İlhanlı’nın acı haberi haberi Kozan ilçesindeki baba ocağına ulaştı.
Haberi duyunca fenalık geçiren acılı anne hastaneye kaldırıldı. Baba İzzet İlhanlı, “Vatan sağolsun demekle iş bitmiyor. Vatan bizim vatanımız ama böyle vatan kurtulmaz” dedi.

Adana Dağlıoğlu Polis Merkezi’ne bağlı ve içerisinde 3 polisin bulunduğu ekip otosuna yapılan silahlı saldırıda yaşamını yitiren iki polis memurundan Bircan İlhanlı’nın yürek yakan haberi Kozan’ın Pekmezci Mahallesindeki baba ocağına geç saatlerde ulaştı. İlçe Emniyet Müdürü Serkan Üzülmez tarafından aileye ulaştırılan haberi duyan 68 yaşındaki anne Arzı İlhanlı fenalık geçirdi. Ambulans ile Kozan Devlet Hastanesi’ne kaldırılan acılı kadın müşahede altına alındı. Metanetini koruyan 75 yaşındaki baba İzzet İlhanlı’yı Emniyet Müdürü Serkan Üzülmez ve polis memurları teskin etti. Şehidin evi Kozan Belediyesi’nce bayraklarla süslendi.

MESAJ VERSEM NE OLACAK Kİ BU HÜKÜMETE

Bir oğlunun Bursa’da astsubay olduğunu, şehit olan oğlunun ise 6 yıldır Adana’da polis olduğunu ifade eden acılı baba, “Kimseye verecek bir mesajım yok hem versem ne olacak ki bu hükümete. Dinleyen yok, soran yok halimizi bilen yok. Vatan sağolsun demekle iş bitmiyor. Vatan bizim vatanımız ama böyle vatan kurtulmaz. Her gün şehit her gün şehit. Allah herkesin çocuğunu korusun” diye konuştu.

İki çocuk babası 50 yaşındaki şehit polis memuru Bircan İlhanlı’nın 20 yıllık memur olduğu, emekli olmak istediği fakat üniversiteyi yeni kazanan kızını okutabilmek için çalışmaya devam ettiği öğrenildi. İlhanlı’nın bir gün önce Erzurum’a kızını üniversiteye yerleştirerek Adana’ya döndüğü bildirildi.

CİHAN

http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/isyan-ve-ofke-buyuyor-o-polisin-babasi-da-konustuvatan-sagolsun-demekle/

**

Adana 2 şehidini uğurlarken, şehit yakınlarından tepki

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org