Rusya: NATO, nükleer yükümlülüklerini ihlal ediyor

Rusya Dışişleri Bakanlığı Silahların Yayılmasını Önleme ve Silah Kontrolü Departmanı Başkanı Mihail Ulyanov, “Rusya, Bağlantısızlar Hareketi ülkeleri ve NATO ülkelerinin, bu konuyla ilgili dile getirdiği çekinceler görmezden geliniyor” dedi.

Rusya: Nükleer yükümlülüklerini ihlal ediyor

11.03.2016
Rusya Dışişleri Bakanlığı Silahların Yayılmasını Önleme ve Silah Kontrolü Departmanı Başkanı Mihail Ulyanov, NATO’nun ‘Nükleer Silahların Yayılmasının Önlemesi Anlaşması’ndaki yükümlülüklerini ihlal ettiğini söyledi.

ABD’nin nükleer bomba geliştirme ve AB ülkelerinin nükleer başlık taşıma kapasitesine sahip uçak parkını yenileme çalışmalarına işaret eden Ulyanov, NATO’yu eleştirdi.

İttifak’ın Nükleer Silahların Yayılmasının Önlemesi Anlaşması’ndaki yükümlülüklerini uzun süreyle ihlal etme politikası izlemeye başladığını belirten Ulyanov, “Rusya, Bağlantısızlar Hareketi ülkeleri ve NATO ülkelerinin, bu konuyla ilgili dile getirdiği çekinceler görmezden geliniyor” dedi. Ulyanov, NATO ve AB ülkelerinin yaptıkları girişimlerle nükleer silahların yayılmasını önleme rejimine katkı sunmadıklarının da altını çizdi.

http://tr.sputniknews.com/rusya/20160311/1021424211/rusya-ulyanov-nato-nukleer-silahlarin-yayilmasinin-onlenmesi-anlasmasi.html

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org