Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Merkezi Açılış Daveti (26 Eylül, 19:00, Cihangir)

Etkinliklerimiz hakkında bilgi almak, tanışmak, sohbet etmek ve biraz da eğlenmek için sizleri ofisimizdeki açılışa bekliyoruz!

Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Merkezi faaliyelerine başladı!

Etkinliklerimiz hakkında bilgi almak, tanışmak, sohbet etmek ve biraz da eğlenmek için sizleri ofisimizdeki açılışa bekliyoruz!

Tarih: 26 Eylül, Cuma, 19:00
Yer: Kuloğlu Mah. Güllabici Sokak No:16 Daire:3 (giriş üstü) Cihangir / Istanbul
Tel: +90 212 244 12 69

Ayrıca açılışımızın bir gün sonrası gerçekleştireceğimiz ilk etkinliğimiz “Hak Mücadelesi, Direniş ve Şiddetsizlik” semineri, Cezayir Toplantı Salonu’nda 27 Eylül Cumartesi günü saat 15:00’de. Hepinizi bekliyoruz!

Daha fazla bilgi için: www.sarm-nvrc.org

Ofis adresi:
Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Merkezi
Kuloğlu Mah. Güllabici Sokak,
no:16 d:3 k:2 (Giriş üstü) Cihangir
İstanbul 34433
Türkiye‏

TEL. +90 212 441269
E-mail: [email protected]
Web: www.sarm-nvrc.org
Merkezimizin çalışmalarını takip etmek için buradan e-bültenimize üye olabilirsiniz!

**

Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Merkezi faaliyelerine başladı!

Merkez çalışmalarındaki temel hedefimiz; bir tahakküm aracı olan şiddetin yapısal, simgesel ve fiziksel olmak üzere tüm boyutlarıyla politik, ekonomik ve sosyal hayatlarımız üzerindeki kurucu rolünü düşünmek, analiz etmek, alternatif yapıları araştırmak ve dönüştürme olanakları üzerine çalışmak olacak.

Bu amaca yönelik olarak çeviriler de dahil olmak üzere yayınlar yapmayı, sonbahardan itibaren “Adaletsiziğe Uğrayanların Şiddetle Mücadelesi” üst başlığı altında düzenli toplantılar yapmayı, Türkiye ve Ortadoğu’da şiddetsiz eylem pratikleri konusunda bir araştırma yürütmeyi yani başvuru kaynakları ve materyaller üretmeyi hedefliyoruz.

Şiddetsizlik ve şiddetsiz eylem ile ilgili Türkçe ve diğer bölge dillerindeki bir çok materyale, web sitelerimizden ve ofisten erişmek süreç içerisinde mümkün olabilecek.

Yakında yayınlayacağımız Türkçe haber bültenimize buradan abone olabilirsiniz. İngilizce haber bültenine abonelik için lütfen İngilizce web sitesini kullanın.

Ofis toplantı salonumuz toplantılar ve aktiviteler için diğer grupların kullanımına açık olacak. Ofis salonunu kullanmak isterseniz başvuru formunu buradan indirebilirsiniz. Onay için formu e-mail adresimize göndermeniz yeterli.

Çalışmalarımız konusunda bilgi almak, ofisimizi görmek, tanışmak ve biraz da eğlenmek üzere sizleri 26 Eylül 2014, saat 19.00’daki açılış etkinliğimize bekliyoruz.

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org