Şırnak’ta “mühimmat” patladı, hayvan otlatan 2 çocuk hayatını kaybetti

Hayvan otlatmakta olan 14 yaşındaki Yusuf Ata ve 16 yaşındaki Caner Sak isimli çocukalar 21.03.2021 günü saat 15.00 sıralarında arazide bulunan bir mühimmatın patlaması sonucu hayatını kaybetti

Çocukların cansız bedeni hastane morguna kaldırılırken, patlamaya ilişkin inceleme sürüyor

21 Mart 2021 Pazar
Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Yemişli Köyü Yekmal Mezrası’nda hayvanları otlatan 14 yaşındaki Yusuf Ata ve 16 yaşındaki Caner Sak isimli iki çocuk, mayına bastı.

Patlama sesini duyan köy sakinlerinin haber vermesi üzerine olay yerine sevk edilen helikopterle Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırılan çocuklar, buradaki müdahaleye rağmen vefat etti.

Konuya ilişkin Şırnak Valiliği resmi sayfasında yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, “Şırnak İli Uludere İlçesine bağlı Yemişli Köyü Yekmal Mezrasının kuzey kesiminde bulunan merada hayvan otlatmakta olan 14 yaşındaki Yusuf Ata ve 16 yaşındaki Caner Sak isimli vatandaşlarımız 21.03.2021 günü saat 15.00 sıralarında arazide bulunan bir mühimmatın patlaması sonucu ağır yaralanmış olup helikopter ile sevk edildikleri Şırnak Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat etmişlerdir. Bahse konu olay ile ilgili olarak Uludere Cumhuriyet Savcılığı tarafından adli tahkikat başlatılmıştır” denildi.

Kaynak: Demokrat Haber

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org