Van’da “askeri mühimmat” patladı, koyun otlatan 12 yaşındaki H.E. ağır yaralandı

Baba Hanifi Eryılmaz, çocuğunun bir bileğinin koptuğunu, sağ bacak ve yüzünde ağır yaraların olduğunu belirtti. “Bu olay, askeri kışlanın yanı başında yaşanmasına rağmen kimse müdahale etmemiş” dedi.

Askeri cismin patlaması sonucu koyun otlatan çocuğun bileği koptu

26 Temmuz 2022
Başkale’ye bağlı Kiratî Mahallesi’nde askeri cismin patlaması sonucu koyun otlatan 12 yaşındaki H.E. ağır yaralandı

Van’ın Başkale ilçesine bağlı Kiratî Mahallesi’nde askeri cismin patlaması sonucu 12 yaşındaki H.E., ağır yaralandı. Olay; 26 Temmuz sabah saatlerinde ilçenin İran sınırında bulanan Kiratî Mahallesi’nde yaşandı. Koyunlarını otlatmak için sınır hattındaki meraya götüren H.E., burada askeri cismin patlaması sonucu ağır yaralandı.
Askeri alana kısa bir mesafede yaşanan patlamanın ardından H.E., yurttaşlar tarafından Başkale Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından H.E. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi’ne sevk edildi.

‘Askeri kışlanın yanı başında yaşanmasına rağmen…’

MA’ya bilgi veren baba Hanifi Eryılmaz, çocuğunun bir bileğinin koptuğunu, sağ bacak ve yüzünde ağır yaraların olduğunu belirtti. Oğlunun uzun bir süre yaralı bir şekilde tarlada kaldığını belirten Hanifi Eryılmaz, “Bu olay, askeri kışlanın yanı başında yaşanmasına rağmen kimse müdahale etmemiş. Oğlumun durumu şu an çok ağır” dedi. Hastaneye kaldırılan çocuğun yoğun bakıma alındığı belirtildi.

VAN

Kaynak: Yeni Yaşam

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org