The Search / Arayış (Film) : Savaşla gelen kesişme

1999 İkinci Çeçen Savaşı. Kaderin şok edici oyunuyla bir araya gelen dört hayatın kesişmesiyle çatışmanın güçlü hikâyesi anlatılıyor.

The Search / Arayış
2014 | Dram | 133′ | Fransızca, İngilizce, Çeçence, Rusça | 23 Ocak 2015

1999 İkinci Çeçen Savaşı. Kaderin şok edici oyunuyla bir araya gelen dört hayatın kesişmesiyle çatışmanın güçlü hikâyesi anlatılıyor. Köyde yaşayan Hadji savaşın ortasında ailesi öldürüldükten sonra mülteci akınına katılarak kaçar. Bölgede göreve giden Avrupa Birliği Heyeti Başkanı Carol ile kaçtığı yerde tanışır. Carol, küçük çocuğu evine alır ve küçük çocuk yavaş yavaş hayata dönmeye başlar. Bu sırada Hadji’nin ablası Raissa onu yorulmak bilmeden aramaya başlar. Bir de Kolia var… 20 yaşındaki Rus müzisyen yolda esrar içerken yakalanır. Tutuklandıktan sonra orduya gönderilir ve hayatı değişir. Kolia, orduda aldığı eğitimlerle gaddar bir insana dönüşmüş ve bu dönüşüm onu “ölüm makinesi” haline getirmiştir. Aslında, Kolia yavaş yavaş katile dönüşen bir kurbandır.

2014 Cannes Film Festivali
Yarışma Filmi

Yönetmen: Michel Hazanavicius
Oyuncular: Bérénice Bejo, Annette Bening, Maxim Emelianov, Abdul-Khalim Mamatsuiev, Zukhra Duishvilli, Lela Bagakashvili, Yuriy Tsurilo
Ülke: Fransa, Gürcistan
Dağıtım: M3 Film
Yapım: Thomas Langmann, Michel Hazanavicius
İthalat: Filmartı Film
Web: http://www.filmarti.com.tr/basinodasi/thesearch.html

http://www.baskasinema.com/filmler/the-search

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org