Vahdet, Vicdani Ret Derneği’ni hedef gösterdi: ‘Dürzü’ler 2 yıl hapis yatmalı

Beyoğlu’ndaki Cezayir Restoranı’nda yarın 10:30’da başlayacak ve pazar 16:00’ya kadar 6 ülkeden 20’den fazla konuşmacının yer alacağı Vicdani Ret Sempozyumu, İslamcı Vahdet ‘gazetesi’ tarafından hedef gösterildi.

HABER MERKEZİ
Vicdani Ret Derneği’nin düzenlediği, yarın İstanbul’da başlayacak ve iki gün sürecek Uluslararası Vicdani Ret Sempozyumu, İslamcı Vahdet ‘gazetesi’ tarafından hedef gösterildi. Bugün “Dürzülere bak” sürmanşetiyle çıkan Vahdet, sempozyumu düzenleyenlerin Türk Ceza Kanunu’nun 318. maddesine göre yargılanıp 2 yıl hapis cezası alması gerektiğini iddia etti. Vahdet, iç sayfalarındaysa haberi “Dürzülerden anti-mehmetçik sempozyumu” diye duyurdu. Vahdet’in Dürzüler’i kullanmasının nedeni ise Dürzü Vicdani Ret Hareketi’nin de sempozyuma katılacak olması.

Beyoğlu’ndaki Cezayir Restoranı’nda yarın 10:30’da başlayacak ve pazar 16:00’ya kadar 6 ülkeden 20’den fazla konuşmacının yer alacağı sempozyumun hedef gösterilmesine dair BirGün’e konuşan Vicdani Ret Derneği Eşbaşkanı Merve Arkun “İlk defa bir gazetede sürmanşet olduk. Sempozyumun böyle bir etkisinin olacağını düşünmemiştik. İçinde bulunduğumuz savaş döneminde barış için mücadele eden insanları hedef gösterseler de işlerimize devam edeceğiz. Vahdet’in bizden böyle bahsetmesi, ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor” dedi.

http://www.birgun.net/haber-detay/vahdet-vicdani-ret-dernegi-ni-hedef-gosterdi-durzu-ler-2-yil-hapis-yatmali-88455.html

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org