Kıbrıs’ta vicdanı ret mücadelesi devam ediyor – Halil Karapaşaoğlu

Kıbrıslılar büyük bir saldırı altındadır. Kuzeyde yaşama koşullarımız ortadan kaldırılmaktadır. Bu bir soykırımdır. Sömürge rejimine, Türk devletinin buyurduğu emirlere, sömürge ordusunun emirlerine itaat etmeyeceğim.

10.03.2023
Az önce polis teşkilatından çıktım. Cürümleri Önleme Şubesi seferberliğe gitmediğim için bana dava okudu. Sanırım 2019 yılında cezaevine girdikten sonra hakkımda bana okunan ikinci dava.

Vicdanı ret mücadelesi devam ediyor. Sivil itaatsızlık eylemlerimiz devam ediyor. Sizlere itaat etmeyeceğiz. Bu ucube yapıya bu sömürge düzenine karşı benim yurt ödevim olamaz. Benim gerçek yurduma karşı tek bir ödevim vardır. Ülkemdeki barışı ülkemin emekçilerinin işçi sınıfının ellerinde inşa etmek, kurmaktır. Fazılların, Kavazoğluların ve nice Kıbrıslı komünistin tırnaklarıyla açtığı barış ve sınıf mücadelesini bu ülkede tırnaklarımızla kazarak devam ettireceğiz.

Kıbrıslılar büyük bir saldırı altındadır. Kuzeyde yaşama koşullarımız ortadan kaldırılmaktadır. Bu bir soykırımdır. Sömürge rejimine, Türk devletinin buyurduğu emirlere, sömürge ordusunun emirlerine itaat etmeyeceğim. Bu kavga Fazılların bu kavga Yahyaların bu kavga bu ülkede zulüm gören sürgüne gönderilen bütün insanlarımızla birlikte verilen bir kavgadır. DİRENECEĞİZ. İTAAT ETMEYECEĞİZ! Bizi bu topraklardan söküp atmaya gücünüz yetmeyecek!

Kaynak: Halil Karapaşaoğlu

**

KKTC: Hükümetin çökmesi demek bu sürecinde çöktüğü anlamına gelmez… Çünkü biz direniyoruz… – Halil Karapaşaoğlu – VR

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org