Vicdani retçi askerin büyük savaşı: ‘Hacksaw Ridge’ (Film-“Savaş Vadisi” adıyla gösterimde)

“Onun yaptığını yapabilir miydim bilmiyorum. Ama onun hikayesi benim kalbimi coşkuyla dolduruyor ve hala böyle insanlar var.” 4 Kasım’da tüm dünyada gösterime girecek.

Euronews
Son güncellenen: 27/10/2016
Mel Gibson beyaz perdeye yeni bir yönetmenlik denemesiyle dönüyor. Son filmi ‘Apocalypto’nun vizyona girmesinden 10 yıl sonra ‘Hacksaw Ridge’ ile Amerikan ordusundan bir vicdani ret hikayesi sunan Gibson’un filminde Andrew Gardfield ve Desmond Thomas Doss gibi isimler yer alıyor.

‘Hacksaw Ridge’, ilk gösterimini Venedik Film Festivalinde gerçekleştirdi.

Aktör Andrew Gardfield canlandırdığı karakterden şu sözlerle bahsetti:

“Bir süper kahraman değil de normal bir insan olarak, bir savaş alanında silahsız savunmasız şekilde yürümek, elinde yalnızca İncil ve aşk sözcükleri olması ve Japon ya da Amerikalı tüm kardeşlerini iyileştirme çabası, kahramanlıktan da öte…Üstün bir şey.”

‘Cesur Yürek’ ve ‘Tutku: Hazreti İsa’nın Çilesi’ gibi filmlerin yönetmeni Gibson basının sorularını yanıtladı:

“Bu adamın gerçek hayat hikayesine sessiz kalmak için taş olmalısınız. Onun yaptığını yapabilir miydim bilmiyorum. Ama onun hikayesi benim kalbimi coşkuyla dolduruyor ve hala böyle insanlar var.”

Mel Gibson, 6 Kasım’da Hollywood Film Ödülleri’nde en iyi yönetmen ödülüne layık görülecek. ‘Hacksaw Ridge’ ise tüm dünyada 4 Kasım’da gösterime girecek.

Kaynak: euronews

**

Militarist bir vicdani red hikâyesi: “Hacksaw Ridge” – Foti Benlisoy

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org