VR-DER’in 15 Mayıs Etkinlikleri SOMA NEDENİYLE ERTELENDİ!..

Bizler 282 canımızın yittiği bugünlerde, Vicdani Ret Derneği olarak 15 Mayıs Perşembe günkü basın açıklamamızı ve 17 Mayıs Cumartesi günkü yürüyüş ve ret açıklamaları etkinliklerini ileri bir tarihe erteliyoruz.
Etkinliklerin tekrarı konusunda yeniden bir bilgilendirme yapılacaktır.

Basına ve kamuoyuna,

Vicdani Ret Yürüyüşü ve toplu ret açıklamaları etkinliği erteleme duyurusu

Vicdani Retçiler Günü kapsamında bu cumartesi günü (yarın) yapacağımızı duyurduğumuz yürüyüş ve toplu ret açıklamaları etkinliğimizi, Soma’da yaşanan katliam üzerine ertelediğimizi bildiriyoruz.

Ertelenen yürüyüş ve ret açıklamaları etkinliğinin ne zaman yapılacağı daha sonra yine derneğimiz tarafından duyurulacaktır.

Vicdani Ret Derneği

**

Vicdani Ret Derneği’nin 15 Mayıs Basın Toplantısı Hakkında Duyuru

13 Mayıs 2014 Salı günü Manisa’nın Soma ilçesinde bulunan bir kömür ocağında yaşanan patlama sonucu, Türkiye tarihinin en büyük iş cinayetlerinden birine tanık oldu. Son açıklanan ancak giderek artan rakamlara göre, 282 işçi katliamın ardından yaşamını yitirdi. Devlet erkanı madencilerin ölümüne yine “kader” dedi, yaşanan katliamı “iş kazası” diyerek meşrulaştırmaya çalıştı.

Bizler 282 canımızın yittiği bugünlerde, Vicdani Ret Derneği olarak 15 Mayıs Perşembe günü(bugün) düzenlemeyi planladığımız basın açıklamamızı ileriki bir tarihe erteliyoruz.
Basın açıklamasının düzenleneceği tarih konusunda yeniden bir bilgilendirme yapılacaktır.

Vicdani Ret Derneği

***

VR-DER 15 Mayıs Etkinlikleri – ‘Kaçak’ Değil Vicdani Retçiyiz

VİCDANİ RET DERNEĞİ’nin 15 Mayıs Dünya Vicdani Retçiler günü kapsamında düzenlediği etkinliklere tüm antimilitaristleri ve savaşkarşıtlarını bekliyoruz.

15 MAYIS PERŞEMBE
SAAT: 12:00
BASIN TOPLANTISI ve SUNUM

Vicdani Ret mücadelesinin günümüzdeki yerine değinen bir konuşma ve Vicdani Ret Derneği’nin 1 yıllık faaliyetlerine ilişkin bir sunum gerçekleştirilecek.
YER: Cezayir Toplantı Salonu – Galatasaray Lisesi Arkası – Beyoğlu

(Basın açıklamasından sonra, Anarşist Gençlik’in Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te düzenlediği “MİLİTARİZM ÖLDüRÜR” başlıklı sergi ve Vicdani Ret Derneği eşbaşkanları Oğuz Sönmez ve Merve Arkun ile Vicdani Ret Derneği avukatı Davut Erkan’ın da konuşmacı olarak katıldığı “MİLİTARİZM ÖLDüRÜR” paneline geçilecektir)

17 MAYIS CUMARTESİ
SAAT: 14:00
YÜRÜYÜŞ ve RET AÇIKLAMALARI

Kadıköy Altıyol Boğa’dan Kadıköy İskele Polis Merkezi’ne “ASKERE GİTME” pankartımız ve dövizlerimizle yürünecek, Burada GBT bildirimleri yakılacak ve toplu ret açıklamaları gerçekleşecek

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org