Uluslararası Savaş karşıtları’ndan Antimilitarist Kampanya Çalışması İçin Çağrı

Uluslararası Savaş karşıtları (WRI), Antimilitarist kampanyaları ve bunun, sınırların militarizasyonu, iklim krizi ve silah ticareti gibi ilgili konularla kesişimini araştıran çevrimiçi bir atölye çalışması serisi (29 Şubat ile 23 Mayıs arasında) gerçekleştirecek.

Antimilitarist Kampanya Laboratuvarı: Başvuru çağrısı


14 ŞUBAT 2024
Uluslararası Savaş karşıtları (War Resisters’ International – WRI), Antimilitarist Kampanya Laboratuvarı’nın ilk döngüsünü duyurmaktan mutluluk duyuyor: Antimilitarist kampanyaları ve bunun, sınırların militarizasyonu, iklim krizi ve silah ticareti gibi ilgili konularla kesişimini araştıran çevrimiçi bir atölye çalışması serisi (29 Şubat ile 23 Mayıs arasında) gerçekleşecek.

Antimilitarist Kampanya Laboratuvarı, genç aktivistlerin antimilitarist kampanyalardaki konuları ve stratejileri derinlemesine araştırabilecekleri ve hareketlerimiz içerisinde gençliğin sesini ve etkisini artırabilecekleri etkileşimli bir alan olacaktır. Her oturumda alanından uzmanların ve deneyimli aktivistlerin katkıları yer alacak. Seminer serisinin sonunda katılımcılar antimili-youth.net ve WRI ana web sitesinde yayınlanacak bir yazıya (makale/röportaj/podcast) katkıda bulunmaya davet edilecek.

Kayıt
Antimilitarist Kampanya Laboratuvarı öncelikle genç aktivistleri hedef alıyor ve başvurular için 18 ila 35 yaş aralığına sahibiz.

Kayıt ücretsizdir ancak kontenjanımız sınırlı olduğundan başvuru yapmanız gerekmektedir. Katılmak istiyorsanız, lütfen bu formu mümkün olan en kısa sürede doldurun; kaydınızı onaylamak için size geri döneceğiz.

Form, 27 Şubat gece yarısına (CET) kadar veya tüm kontenjanlar dolana kadar açık olacaktır .

Pratik ayrıntılar
29 Şubat – 23 Mayıs 2024 tarihleri ​​arasında barış için kampanya yapmayı öğreneceğiniz, farklı konular hakkında fikir edineceğiniz ve günümüzün belirsiz dünyasıyla yüzleşmek ve onu değiştirmek için farklı stratejileri keşfedeceğiniz 11 oturuma katılacaksınız.

Her oturumun tarih ve saat bilgilerini içeren bir zaman çizelgesini burada bulabilirsiniz .

* İlk dokuz çevrimiçi oturum, “Sınırların militarizasyonuna karşı kampanya”, “Silah ticaretine karşı kampanya” ve “İklim adaleti için kampanya: antimilitarist perspektifler” olmak üzere üç modül altında gerçekleştirilecek.

* Her modül, 2 saat sürecek olan ilk oturum hariç, her biri 90 dakika sürecek olan üç oturumdan oluşacaktır.

* Bu 9 çevrimiçi oturumun ardından iki kapanış oturumumuz olacak; bunlardan ilki, üç modülün tamamlanmasının ardından düşüncelerinizi ve düşüncelerinizi paylaşacağınız bir alan olacak.

* İkinci kapanış oturumu, nihai projenizi (makale/röportaj/podcast veya WRI web sitesinde yayınlanabilecek benzer bir format) tartışacağınız ve paylaşacağınız alan olacaktır.

* Her modül arasında bir hafta ara verilecektir.

* Son başvuru tarihi 27 Şubat 2024‘tür .

* Bu ilk aşama tamamen İngilizce olarak gerçekleştirilecektir. Gelecekteki döngüler için başka dillerde de bir yoruma sahip olmayı umuyoruz.

* Oturumların %80’ine katıldığınızda katılım sertifikası alacaksınız.

* Her oturuma ilişkin bilgileri içeren daha ayrıntılı bir program yakında WRI web sitesinde yayınlanacaktır. Program, kayıt veya başka bir konuyla ilgili herhangi bir sorunuz veya sorunuz varsa, lütfen [email protected] adresinden ‘ ACL Bilgileri ‘ konu başlığıyla bize yazmaktan çekinmeyin .

Kaynak: WRI

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org