Yaşayan Kütüphane etkinliği (25 Kasım 2015, 10.00, santralistanbul)

ELSA İstanbul tarafından ELSA Day kapsamında, 25 Kasım 2015 Çarşamba günü saat 10.00-15.00 arası santralistanbul Etkinlik Çadırında! düzenlenecek olan “Yaşayan Kütüphane” etkinliğinde Ercan Jan Aktaş “Vicdani Ret Kitabı” olarak katılacaktır.

YÜRÜYEN KİTAPLAR!
BUGÜN,
BEKLİYORUZ…
ELSA İstanbul tarafından ELSA Day kapsamında düzenlenecek olan Yaşayan Kütüphane etkinliği 25 Kasım 2015 Çarşamba günü saat 10.00-15.00 arası santralistanbul Etkinlik Çadırında!

Yaşayan Kütüphane Nedir?

Kütüphanemiz normal bir kütüphane gibi çalışır: Kitapları, kitapların katalogları, okuyucuları, üye kartları ve kütüphanecileri vardır. Okuyucular kütüphane kataloğundan seçtikleri kitapları alıp okur ancak Yaşayan Kütüphane’nin diğer kütüphanelerden tek farkı kitapların insan olmasıdır. Kitaplarla okurlar kişisel bir diyaloğa girerler. Yaşayan Kütüphane’deki kitaplar, toplumun kalıplaşmış ön yargılarına ve ayrımcılığa maruz kalan grupların birer üyesidir. Kendi önyargılarını kırmayı amaçlayan ve bilmediklerini öğrenmek isteyen herkes Yaşayan Kütüphane’ye okur olabilir. Yaşayan Kütüphane’de kitaplar ve okurlar sürekli bir iletişim halindedir. Okurlar gibi kitaplar da karşı tarafa soru sorabilir ve paylaşımlarda bulunabilirler.

Yaşayan Kütüphane Neyi Amaçlar?
İnsan haklarına ve insanlık onuruna hizmet etmeyi, ayrımcılığa yol açan ön yargılarla ilgili olarak farkındalık yaratmayı, günlük hayatta pek fazla bir araya gelme fırsatı bulamayan insanları, kişisel deneyim paylaşımına dayalı bir düzlemde buluşturmayı amaçlar.

“Biz kitaplarımızla birlikte sizi kütüphanemizde ağırlamaya hazırız. Peki ya siz ön yargılarınızı rafa kaldırmaya hazır mısınız?”

“Yaşayan Kütüphane” etkinliğinde Ercan Jan Aktaş “Vicdani Ret Kitabı” olarak katılacaktır.

vr-der-etkinlik-yasayan-kutuphane-25-11-2015

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org