Ankara’da ‘çarşı iznindeki’ askerler “şehit” provokasyonuyla liselilerin konser standına saldırdı

Ankara Kızılay’daki Yüksel Caddesi-Konur Sokak köşesinde “Özgürlüğe Yürüyoruz” konseri için stant açan Liselilere “her gün şehit geliyor, siz neyle uğraşıyorsunuz” diyerek etraftakileri de galeyana getiren saldırgan grup öğrencileri darp etti. Polis 15 liseliyi gözaltına alırken saldırgan gruptan ise gözaltına alınan olmadı.

Ankara’da konser standına ‘şehitler var’ provokasyonu; 15 liseliye gözaltı

Ankara’da Devrimci Liseliler’in açtığı standa çarşı iznindeki askerler ‘bunca şehit veriyoruz sizin uğraştığınız şeye bak’ şeklinde provokatif sözlerle tepki göstermesi üzerine arbede yaşandı. Polis öğrencileri gözaltına aldı

03 Nisan 2016 Pazar 16:25
Ankara Kızılay’daki Yüksel Caddesi-Konur Sokak köşesinde “Özgürlüğe Yürüyoruz” konseri için stant açan Devrimci Liseliler (DEV-LİS) ile çarşı iznine çıkan bazı askerler arasında tartışma yaşandı. Standa yaklaşan provokatör grup “Her gün şehit geliyor, siz neyle uğraşıyorsunuz” diyerek etraftakileri galeyana getirmeye çalıştı. Daha sonra standa saldıran grup öğrencileri darp etti.

Çevik kuvvet polisleri ise saldırıya uğrayan 15 liseliyi gözaltına aldı. Saldırgan gruptan ise gözaltına alınan bulunmuyor.

Gözaltına alınanlar, işlemlerinin yapılması için sağlık kontrolünün ardından Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

(Kaynak: BirGün)

https://www.demokrathaber2.net/guncel/ankara-da-konser-standina-sehitler-var-provokasyonu-15-liseliye-gozalti-h65074.html

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org